Kupagyőzelemmel fejezték be a szezont a rögbis lányok

Rögbi női Interliga III. fordulójában ismét győzni tudott a magyar csapat a szokatlanul mély, sáros bécsi pályán is. A schönbrunni parkban rendezték a hétvégi szezonzáró fordulót, ahol a magyarok mellett a horvát, az osztrák és a szlovén rögbis lányok küzdöttek az elsőségért. A mieink, hibátlanul hozva mindhárom mérkőzést verekedték ki maguknak az elsőséget. A fordulót követően Magyarország 9, Ausztria 7, Szlovénia 5, Horvátország pedig 3 pottal utazhatott haza.

2009.11.09. 10:28 |

1. mérkőzés: Magyarország - Horvátország 10-5 /10-0/
Deák Anita, Kovács Judit, Kis Noémi, Kis Brigitta, Gyolcsos Mária, Fehér Csilla, Kaposi Anna összeállításban lépett pályára a magyar csapat. Ez bizonyult a torna legnehezebb mérkőzésénk. Az első félidő 3. percében Kaposi Anna, majd a 6. percben Fehér Csilla szerzett 5 pontot szerzett. A második félidőben azonban csak a Horvátok voltak eredményesek, de így is sikerült 10-5 arányban nyerni.

2. mérkőzés: Magyarország - Ausztria 30-10 /15-5/
A Szalai Beáta, Huszti Katalin, Fehér Csilla, Kis Brigitta, Gyolcsos Mária, Suták Gabriella, Kaposi Anna összeállítás ezúttal az elmúlt 3 év legjobb felállásának bizonyult. Már az első félidő 1. percében Huszti Katalin labdaszerzéséből Kaposi Anna 5 pontot gyűjt be, majd két perc múlva Szalai Beátának köszönhetően újabb 5 pontot zsebelt be a magyar csapat. Az osztrákok sem pihentek mindkét félidőben 5-5 pontot sikerült szerezniük. A magyaroknál az első játékrész 7. percében még Gyolcsos Mária, majd a fordulás után Huszti Katalin labdaszerzéséből Kis Brigitta, és a mérkőzés hajrájában ismét Gyolcsos Mária volt eredményes.

3. mérkőzés Magyarország - Szlovénia 25-0 /10-0/
Szalai Beáta, Huszti Katalin, Fehér Csilla, Kis Brigitta, Gyolcsos Mária, Suták Gabriella, Kaposi Anna összeállítású csapat ellen a szlovén lányoknak nem sikerült még pontot szerezniük sem. Az első félidőben Suták Gabriella egy ügyes elfutással, illetve Huszti Katalin és Gyolcsos Mária szerzett 5-5 pontot. A második félidőben a fáradt szlovén lányok bár jól védekeztek, de pontot továbbra sem tudtak szerezni. A magyarok közül az új poszton bemutatkozó Deák Anita és a kupán remeklő Gyolcsos Mária volt eredményes.

A kupaforduló keretében pályára léptek az U14-es lányok, az osztrákok hasonló korú csapata ellen három mérkőzést játszottak, az elsőt 35-10-re, a másodikat 20-0-ra, a harmadikat pedig 25-10-re nyerték. Csapat összeállítás: Mater Anett, Pintér Anett, Compó Dorina, Kis Fanni, Ignát Daniella - Fehérvár Rugby Club; Péter Edina, Israa Ayoub - Agárdi Angyalok.