-
Karácsony a Református Egyházközségnél
December 24-én 15 órakor Szenteste délutáni, 22 órakor pedig Zenés-Gyertyafényes istentisztelet lesz a Budai úti Református templomban. Karácsony első napján, december 25-én 10 órakor ünnepi istentisztelet lesz úrvacsorával és összevont kisiskolás és ovis gyermek-istentiszteletek. 15 órakor pedig Istentisztelet lesz a Börgöndi Kápolnában úrvacsorával.
2024.12.24. -
Szeretettel lenni egymás felé
Olyan jó karácsonykor arra gondolni, hogy Isten örök szeretettel szeret minket, amitől senki és senki el nem ragadhat bennünket - mondta Spányi Antal megyéspüspök karácsonyi üzenetében. "Szívből kívánom minden embernek, hogy Isten szeretete érintsen meg bennünket és ezt őrizzük meg, hogy egyre jobb emberré váljunk."
2024.12.24. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Lángokban az ország - konferencia Székesfehérvár bombázásáról a múzeumban
Szatmári András százados a MH Hadtörténeti Intézet és Múzeum munkatársának előadása ezzel a fotóval kezdődött. "Láthatunk rajta több páncélost, illetve a pusztításnak valamilyen mértékét, a Szentháromság szobor ami itt látható, az már nem létezik a háború miatt." Ezzel a megrázó képpel és az akkori háborús körülmények tisztázásával kezdődött a Székesfehérvár 1944-es bombázásának évfordulójára életre hívott tudományos konferencia.
A Hadtörténeti Intézet és Múzeum munkatársai Szatmári András és Hatala András századosok Aknák, gránátok, bombák, rombolás földről és levegőből címmel tartották meg előadásukat. Ez az összeállítás az akkor használt nehéz fegyverzettel ismertette meg a közönséget.
Pokrovenszki Krisztián a Szent István Király Múzeum főigazgatója hangsúlyozta, a két intézmény együttműködése már elég régre nyúlik vissza és már több tudományos tevékenység és konferencia is kötődik a két intézményhez.
A Lángokban az ország című konferencián Kiss Henrietta személyes dokumentumok tükrében mutatta be, milyen volt az élet a budai Várban az 1944–45. évi ostrom idején. Kovács József Dénes pedig „Acél- és tűzeső Debrecenben” címmel a Cívisváros 1944. június 2-i bombázásáról szóló, majd Németh Ildikó A soproni Tiszti Leánynevelő Intézet sorsa a második világháború alatt – Egy bombázás következménye című előadásával zárult a tudományos konferencia.