Ljubljanában nagyon fontos mérkőzést vesztett az Alba Volán

A Linzben elszenvedett 5-1-es vereség után Ljubljanában is pont nélkül volt kénytelen elhagyni a jeget az Alba Volán SC. Az Erste Bank Eishockey Liga 44. fordulójában a fehérváriak az Olimpija otthonában úgy kaptak ki, hogy sokáig vezettek, majd a mérkőzés vége előtt négy perccel kapituláltak. Olimpija Ljubljana – Alba Volán SC 2-1 (0-1, 0-0, 2-0)
2009.01.11. 21:13 |

A Volánnak az alapszakasz minden hátralevő mérkőzésén pontot kellene szereznie annak érdekében, hogy legalább a kilencedik helyen zárja az EBEL-t, ami előrelépést jelentene a tavalyi teljesítményhez képest. A közvetlen riválisok pedig különösen fontos lenne a pontszerzés, sőt a győzelem. A Olimpija Ljubljana otthonában már az ötödik percben vezetést szerzett az Alba Jason Guerriero góljával. Az egygólos előnyt a második játékrészben is sikerült tartani, azonban a záró periódusban többet támadó Olimpija eldöntötte a meccset. A 47. percben Ales Music egyenlített, majd a végső dudaszó előtt három és fél perccel Intranuovo is betalált Szuper ketrecébe, beállítva a 2-1-es végeredményt.
 Vereségével az Alba Volán a Graz mögött 10, az Olimpija után pedig öt ponttal lemaradva áll a tabella utolsó helyén.

Olimpija Ljubljana – Alba Volán SC 2-1 (0-1, 0-0, 2-0)