-
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04. -
Elektromos Ikarusok Fehérvárról
Újabb 20 darab környezetkímélő, tisztán elektromos meghajtású, Ikarus 120e típusú autóbusz érkezik a Volánbusz flottájába. Az Energiaügyi Minisztérium és a Széchenyi Egyetemi Csoporthoz tartozó HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. támogatásával Balatonfüreden, Hajdúszoboszlón, Keszthelyen, Komáromban, Komlón és Tatán "zöldül" Fehérváron készülő járművekkel helyi autóbusz-állomány.
2024.10.30. -
Jelentkezés adventi vásárra
2024. október 25-től, péntektől több mint egy héten keresztül, 2024. november 4-én, hétfőig jelentkezhetnek azok a kereskedő és vendéglátós vállalkozók a Városgondnokság vásári licit oldalán, akik részt szeretnének venni 2024-ben a Fehérvári Adventi vásáron.
2024.10.27. -
Vállalkozni sikeresen
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége különleges programot szervez „A sikeres indulás feltételei” címmel. Az ingyenes rendezvényre szeretettel várják a vármegyei vállalkozások tulajdonosait és üzleti vezetőit 2024. október 22-én, kedden 17.00 órától a volt Technika Házába, a Kodolányi János Egyetemre.
2024.10.21.
Már az interneten sem bújhatnak el a feketén árusítók
A Fejér megyei adóellenőrök tapasztalata szerint az online piactereken viszonylag nagy számban tűnnek fel olyan magánszemélyek, akik bejelentkezés és adófizetés nélkül meglehetősen nagy összegben kereskednek. Ezek a magánszemélyek több ezer terméket adtak el egy-két éven belül, így egyértelmű, hogy nem az otthon elhasználódott, kinőtt ruhákat, megunt tárgyakat értékesítették. Az esetek többségénél már előre sejthető volt az adóelkerülés, ezért adóvizsgálatra került sor.
2012.10.11. 08:51 |
A Fejér megyei adóellenőrök tapasztalata szerint az online piactereken viszonylag nagy számban tűnnek fel olyan magánszemélyek, akik bejelentkezés és adófizetés nélkül meglehetősen nagy összegben kereskednek. Ezek a magánszemélyek több ezer terméket adtak el egy-két éven belül, így egyértelmű, hogy nem az otthon elhasználódott, kinőtt ruhákat, megunt tárgyakat értékesítették. Az esetek többségénél már előre sejthető volt az adóelkerülés, ezért adóvizsgálatra került sor.
A NAV Fejér Megyei Adóigazgatósága munkatársai az online piactereken árusító magánszemélyeket vizsgálták, akiknél feltételezhető volt internetes aukciós portálokon történő termékek nagyszámú értékesítése. Az előzetes adatgyűjtéskor kiderült, hogy az áruk hirdetése során leginkább az „új” és „újszerű” jelzőket használták, mely arra engedett következtetni, hogy itt nem egy hétköznapi eladásról van szó.
Olyan vizsgált magánszemélyek esetében, aki 1500-2200 darabos termék-értékesítést végez rövid időn belül, már nem beszélhetünk eseti értékesítésről, ezért náluk az ingó értékesítéssel kapcsolatos adófizetési kötelezettség nem állta meg a helyét. Az értékesítéseket olyan gyakorisággal végezték a vizsgált magánszemélyek, amelyek már nem tekinthetőek eseti jellegűnek, hiszen ez már olyan üzletszerű tevékenység, mely önálló tevékenységből származó jövedelmet eredményezett számukra.
A rendszeresség esetében mindegy, hogy a tevékenységet nyereség vagy haszonszerzés céljából végzik-e, a hangsúly az ismétlődésen van, míg az üzletszerűség feltételez egy bizonyos mértékű nyereségre irányultságot. Az üzletszerűség vizsgálata során az értékesített tétel mennyiségét, az értékesítés körülményeit, valamint az életszerűséget kell figyelembe venni.
Védekezésként a vizsgált magánszemélyek arra hivatkoztak, hogy hasznot nem is realizáltak az eladások során – ezzel szemben az adóellenőrök több millió forintos összeget mutattak ki és állapítottak meg. Ezeknél az eseteknél jellemzően bevétel eltitkolással találkoztak az adóellenőrök.
Előfordult például olyan eset, hogy az ellenőrzött magánszemély azt állította, hogy csak a család kinőtt cipőit, ruháit értékesítette, de állítása megbukott, mert kiderült, hogy több ezer darabról volt szó.
Volt olyan magánszemély, aki bontatlan csomagolású autó-felszerelési cikkeket, riasztókat adott el igen nagy mennyiségben, de volt olyan is, aki beismerte az üzletszerű tevékenység folytatását.
A revizorok általános tapasztalata volt, hogy a vizsgált magánszemélyek egyike sem szerepeltette bevallásában az internetes kereskedelemből származó jövedelmét.
Az ellenőrzés hatására több magánszemély vállalkozói igazolványt váltott ki, tevékenységét a jogszabályok előírásainak megfelelően folytatja.