Maratoni csatában szerzett pontot az Alba Volán

A rájátszás felé igyekezett menekülni az Alba Volán a Black Wings Linz ellen is az Erste Bank Eishockey Liga 32. fordulójában. A fehérváriak egy Salzburg, és egy Olimpija elleni vereség után fogadták a tabella harmadik helyén álló Linzet, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy két ponttal zárják az összecsapást. Alba Volán SC – BW Liwest Linz 3– 4 (1-0, 1-3, 1-0, 0-0, 0-1)
2008.12.12. 22:15 |

Nagy küzdelem dominált a mérkőzés elején, inkább mezőnyben gyűrték egymást a felek, az első lövést a hetedik percben engedte kapura Ocskay, de Westlund hárította próbálkozását. A 10. perc elején a Linz pontkirálya Brad Purdie tesztelte Szupert, majd aztán múló letargiába eshetett, hiszen szemlélhette ahogy Nagy Gergő parádésan játszik középre Sofron Istvánnak, a húszéves csatár pedig lerázva magáról a védőket zavartalanul passzolhatott Westlund mögé a kapuba. A Volán vezetésén felbőszülve nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt a vendégegyüttes, így Szupernek több dolga akadt, de a kapus rendre a helyén volt.

A második periódus fehérvári rohamokkal indult, de Fekete ziccerét, és Hegyi lövését is hárította Westlund. Aztán emberelőnybe került a Volán, de a fórt most sem sikerült gólra váltani. Sebaj, ami nem megy előnyből, az megy teljes létszám ellen. A 29. percben Palkovics húzott egy korongot a kapu felé, a pakk megpattant Purdie lábán, és a száját tátó Westlund mellett a hálóban kötött ki, 2-0. A Volán tovább ostromolt, a fiatalokból álló harmadik sor mindig új lendületet adott a játéknak, egészen addig, amíg a centert Nagy Gergőt fel nem öklelték, minek következtében a csatár nem tudta folytatni a játékot. A Linz erőre kapott, a Volán pedig kihagyott, és kegyetlenül torolták a vendégek. A 35. perc elején Grabher Meier csinált bolondot a kék-fehérekből, és szépített. Ezzel nem is lett volna baj, de alig egy perccel később Baumgartner csúsztatása után már 2-2 volt az állás, sőt újabb 25 másodperc múlva már a Linz örülhetett nagyon, hiszen Szűcs találatával kétgólos hátrányból fordított a Black Wings mindössze 1 perc 58 másodperc alatt.

A záró periódusban megint csak küzdöttek a felek egymással, hol itt, hol ott kergették a pakkot, de a kapusoknak csak elvétve kellett védeniük, igaz, hogy akkor nagyot. A fehérváriak nagyon akartak, a végén Szuper helyett is mezőnyjátékos érkezett, és 24 másodperccel a vége előtt Ocskay Gábor egyenlített! 3-3, jött a hosszabbítás, ami nem hozott döntést.

A büntetőlövések alkalmával maratonira nyúlt a párharc, csupán a harmadik sorozatb után alakult ki a végeredmény. A fehérváriak botrányosan lőtték a büntetőket, csupán Ocskay talált a kapuba, a túloldalon pedig Baumgartner két sikeres kísérlete elég volt a linzi győzelemhez. Az Alba Volán 4-3-as verségével maradt a tabella nyolcadik helyén, de a Graz pontszámban beérte a kék-fehéreket. Folytatás vasárnap a Jesenice ellen.

Alba Volán SC – BW Liwest Linz 3– 4 (1-0, 1-3, 1-0, 0-0, 0-1)