-
Téli tárlat a Pelikánban
November 22-én pénteken 18 órától tartják az idei Téli tárlat megnyitóját a Pelikán Galériában. A Szent István Király Múzeum és a Székesfehérvári Művészek Társasága által szervezett kiállítást Domány Adél művészettörténész nyitja meg.
2024.11.21. -
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Pénteken kezdődik a MET - másodszor találkoznak a művészetis egyetemisták
A 2018-ban életre keltett rendezvénysorozat elsődleges célja, hogy a különböző művészeti egyetemek hallgatói találkozhassanak egymással.
Ez azért kiemelten fontos elhatározás, mert az alkotó embereknek lényeges, hogy folyamatos impulzusok érjék, miközben olyan világban élünk, ahol legtöbbször elrohanunk egymás mellett. A szervezők bizakodnak, hogy ezekből a nagy találkozásokból művészet születhet. Tavaly a Színház- és Filmművészeti Egyetem, a Magyar Képzőművészeti Egyetem, a MOME, a Magyar Táncművészeti Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar, és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatói jöttek el Székesfehérvárra.
A tavalyi hat egyetem mellett idén két új intézmény, a Metropolitan Egyetem és a Kaposvári Egyetem Rippl-Rónai Művészeti Karának tanulói is csatlakoztak a programhoz.
Láposi Réka szervező elárulta, hogy a tavalyi egy teszt év volt, és a 2018-as tapasztalatok alapján igyekeztek dúsítani a programkínálatot olyan elemekkel, amelyekre nagyobb igény van:
„Nagyon szeretnénk több színházi különlegességet, és ezzel friss szemléletmódot mutatni a fehérvári polgároknak.”
A széles kínálat visszatérő műsorelemei lesznek a drámafoglalkozások, amit a Színművészeti Egyetem drámainstruktor osztályának tagjai vezetnek. Láposi Réka szerint a drámafoglalkozás olyan, mint egy mini-színház, és azért lehet népszerű, mert a közönség nem passzívan üli végig, hanem egy adott témát együtt járnak körül az alkotókkal. Ahhoz, hogy élvezettel vegyenek benne részt az érdeklődők, nem szükséges színészi ambíció.