-
Február végéig lehet pályázni a programra
Idén is meghirdeti a Fejér Termék pályázatot a Fejér Vármegyei Önkormányzat. A Nagydíj címre, illetve a Minősített Fejér Termék jelölésre 2025. február 28-ig lehet benyújtani a pályázatokat. A díjakat a Vármegyenapon adják majd át.
2025.01.06. -
Használt autót Fehérvárról
Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.
2024.12.19. -
Kyndryl munkavállalói élmény
A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.
2024.12.16. -
Videoton évzáró
A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.
2024.12.13.
Megállapodás a kamarákkal - a gazdasághoz igazodjon a szakképzés
Együttműködési megállapodást írt alá a Fejér Megyei Szakképzés-szervezési Társulás, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara illetve a Fejér Megyei Agrárkamara elnöke. A megállapodás a megyében szakmát tanuló mintegy ötezer diák elhelyezkedési esélyeit javíthatja. A szakképzési folyamatok tervezése és végrehajtása nem képzelhető el a gazdasági igények megfogalmazása és képviselete nélkül - hangzott el a Megyeháza Címertermben.
2010.02.17. 08:32 |
Együttműködési megállapodást írt alá a Fejér Megyei Szakképzés-szervezési Társulás, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara illetve a Fejér Megyei Agrárkamara elnöke. A megállapodás a megyében szakmát tanuló mintegy ötezer diák elhelyezkedési esélyeit javíthatja.
A Fejér TISZK feladata, hogy saját területén fejlessze a szak- és felnőttképzést, az e célra fordítható állami, önkormányzati és uniós forrásokat hatékonyan használja, a munkaerő-piaci igényekhez alkalmazkodni képes intézményrendszert működtessen, és ezekben olyan képzési struktúrát hozzon létre, amely révén emelkedhet a szakképesítéssel szakmájukban elhelyezkedni tudók száma. A Fejér TISZK megalapítása óta nagy hangsúlyt fektet arra, hogy együttműködjön azokkal a szervezetekkel, amelyek hatással vannak a szakképzés fejlesztésére, illetve azokkal a vállalatokkal, amelyek meghatározó jelentőségűek a tagintézményeinkben oktatott szakmacsoportok szempontjából – mondta az aláírás előtt Csányiné Pergel Andrea, a Fejér TISZK munkaszervezet-vezetője. "Folyamatosan törekszünk arra, hogy a helyi gazdaság és a munkaerőpiac által támasztott követelményeknek a szak- és felnőttképzésünk megfeleljen."
A Közép-dunántúli régió szakképzés-fejlesztési stratégiájának, az országos szakképzési irányelvekhez igazodóan kiemelt célja a szakképzés és a gazdaság együttműködésének erősítése, a munkaerő-piaci kereslet-kínálat közelítése, a kereslet-vezérelt szakképzés megteremtése. A szakképzési folyamatok tervezése és végrehajtása nem képzelhető el a gazdasági igények megfogalmazása és képviselete nélkül. Mindezekből kifolyólag a gazdasági kamarák az utóbbi időben jelentős szerepet kaptak a szakképzésben, hiszen képviseltetik magukat a regionális Fejlesztési és Képzési Bizottságokban, részt vesznek a tananyagtartalom meghatározásában, a szintvizsgák és tanulmányokat záró szakmai vizsgák szervezésében és lebonyolításában, a tanulószerződések nyilvántartásában és a gyakorlati képzőhelyek minősítésében.
A két kamarával való együttműködési megállapodás aláírását mi kezdeményeztük – tette hozzá a Fejér TISZK munkaszervezet-vezetője. – Az együttműködés részeként vállaljuk, hogy a két kamara szakembereit bevonjuk a társulás tanácsadói testületébe, kikérjük véleményüket a beiskolázási tervek elkészítése során és a nálunk folyó képzések tartalmát illetően, továbbá az intézményeink humánerőforrás fejlesztése illetve pedagógus továbbképzés tervezése során is.
A Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara illetve a Fejér Megyei Agrárkamara az együttműködés révén szerepet vállal a Fejér TISZK szakképző intézményeinek piacorientált működtetésében, tapasztalatai révén pedig segíti a társulás hatékony működését, szervezi és ösztönzi a helyi gazdaság fokozott bekapcsolódását a Fejér Megyei Szakképzés-szervezési Társulás szakképzési rendszerébe, és forrásszervezéssel, szakmai hátterével segíti a társulás munkáját. A kamaráknak biztosított állami felhatalmazás révén ellenőrzi a szakképzési rendszeren belüli gyakorlati képzést, és akkreditálja a gyakorlati képzőhelyeket, továbbá szintvizsgákat szervez az Fejér Megyei Szakképzés-szervezési Társuláshoz tartozó szakképző intézményekben a képzés versenyképességének biztosítása érdekében. A két kamara vállalja, hogy együttműködik az általános iskolai tanulók pályaválasztásának elősegítésében, annak érdekében, hogy a nyolcadikosok a munkaerő piac által igényelt szakmák felé orientálódjanak, és így a foglalkoztatási helyzet javuljon.
A partneri együttműködés legfontosabb célja, hogy a szakképzést koordináló Fejér TISZK és a megye gazdasági szereplőinek egy jelentős és számunkra legfontosabb részét összefogó kamarák révén a gazdaság valós igényei jelenjenek meg az oktatásban. Szerintünk ez lehet az egyik záloga annak, hogy az oktatási intézmények nem munkanélkülieket, hanem elhelyezkedni tudó szakembereket bocsássanak ki.