Megemlékezések városszerte március 14-én

 Március 14-én reggel kilenc órakor a Halesz parki ‘48-as emlékműnél a Gróf Széchenyi István Szakközépiskola és a Jubál Károly emléktáblánál a Tóparti Gimnázium ünnepségével kezdődtek a Március 15-i megemlékezések Székesfehérváron. Tíz órakor a Petőfi Mozinál az I. István Szakközépiskola és a Hunyadi Mátyás Szakközépiskola tartotta megemlékezését... Összefoglaló a március 14-én tartott ünnepségekről…
(Programok Március 15-én)
2006.03.14. 18:20 |

 Március 14-én reggel kilenc órakor a Halesz parki ‘48-as emlékműnél a Gróf Széchenyi István Szakközépiskola és a Jubál Károly emléktáblánál a Tóparti Gimnázium ünnepségével kezdődtek a Március 15-i megemlékezések Székesfehérváron. Tíz órakor a Petőfi Mozinál az I. István Szakközépiskola és a Hunyadi Mátyás Szakközépiskola tartotta megemlékezését. Ugyancsak tíz órakor Rónai Jácint emléktáblánál a Városszépítő és Védő Egyesület, a Városi Levéltár és a Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnázium emlékezett. Március 14-i összefoglaló az ünnepségekről…
(Programok Március 15-én)

 A Ciszterci Szent István Gimnázium a hagyományokhoz hűen a Fekete Sas Szállónál tartotta ünnepi megemlékezését Az ünnepségen Székesfehérvár Önkormányzata, a Fejér Megyei Önkormányzat és a politikai pártok is részt vettek. A Fekete Sas Szálló a székesfehérvári forradalmi események bölcsője volt, ide érkezett először a 12 Pont és a Nemzeti dalt is itt olvasták fel először a városban. Az ünnepség végén a jelen lévők koszorút helyeztek el a szálló oldalában található emléktáblánál.

 Az új Petőfi szobornál a Petőfi téren tartotta megemlékezését a Tóvárosi Általános Iskola. Délben a Pelikán Udvarban a Teleki Blanka Gimnázium és a Vörösmarty Színház ünnepsége volt. Az 1840-es években a Székesfehérvári Nemzeti Játék Színi Társulat itt mutatta be a születő magyar drámairodalom első darabjait. 1842-43-ban pedig itt színészkedett Petőfi Sándor, de itt kezdte pályáját Laborfalvy Róza, Jókai Mór felesége. A gimnazisták ünnepi műsorban elevenítették fel a korabeli Magyarországot. Az ünnepség végén a városvezetéssel és a politikai pártokkal közösen koszorúzták meg a Kossuth utcában az emléktáblát.

 A Kodolányi János Főiskola a Szabadságharcos úton az intézmény előtt tartotta ünnepi megemlékezését. Holnap, az-az Március 15-én reggel fél tízkor kezdődnek az ünnepi programok, amikről itt olvashat bővebben.