Megérdemelt győzelemmel tartotta itthon a három pontot az FC Fehérvár

A Soproni Liga 24. fordulójában a jó széria tovább fűzését tűzte ki célul az FC Fehérvár, és nem volt alaptalan a piros-kékek bizakodása, hiszen a Diósgyőri VTK idén még sem a bajnokságban, sem a bajnokságban nem tudta legyőzni a Vidit. Most sem tette, a fehérváriak megérdemelten tartották itthon a három pontot. FC Fehérvár – DVTK 2-1 (2-1)
2009.04.25. 22:19 |

Az eltiltott Koller Ákost és Horváth Gábort továbbra is nélkülöző FC Fehérvár kezdett aktívabban a DVTK ellen, a harmadik percben Nagy Dani lőtt öt méterről a kapu mellé. Erre Tóth Mihály rögtön válaszolt a túloldalon, de fejesét könnyedén védte Sebők kapus. Három perccel később Nagy adott be pontosan, az egyedül árválkodó Alves azonban 10 méterről Kötelest találta el, a kapus bravúrral védett, majd néhány másodperc múlva Farkas távoli löketét is hárítania kellett. A 11. percben Szakály került helyzetbe, de három méterről lövés helyett elgurította a labdát a kapus előtt középre, hiába, ott nem jött társ. A 21. percben aztán góllá érett a Vidi fölénye. Nagy Dani és Alves játszottak össze remekül a jobb oldalon, Az utolsó passznál a brazil perdített Goran Vujovic elé, aki négy ember között tekerte a labdát jobbal a kapu bal oldalába. 1-0, Vujovic 111 perc alatt negyedik gólját szerezte… Nem sokkal később Stanic tesztelte Sebők Zsoltot, míg a másik kapunál Farkas 25 méteres próbálkozását öklözte a mezőnybe Köteles. A diósgyőri védelem nem igazán találta a helyét, és ezért nagy árat fizettek a vendégek, mert a 33. percben egy eladott labdát ívelt Andre Alves elé Nagy, a brazil levette a labdát, és a kivetődő Köteles mellett a kapu bal oldalába helyezett, 2-0. Mégmielőtt valaki gólzáporos győzelemben kezdett volna reménykedni, a 40. percben a csereként beállt Kazuo Homma tette szorossá az állást. Egy előreívelt labdára Sebők fölöslegesen rohant ki, a lesgyanús helyzetről induló japán azonban megelőzte a kapust, és az üres kapu közepébe csúsztatott, 2-1.

Fordulás után főként mezőnyjáték folyt a pályán, helyzetekig nem igazán jutottak a csapatok. A 49. percben Elek Ákos sérülése borzolta a kedélyeket, egy könyökkel való találkozás után arccsontrepedés, és felhasadt arcbőr miatt kellett lecserélni a fiatal középpályást…A kapuk eztán ritkán forogtak veszélyben, Farkas Balázs a kapu mellé lőtt, majd Szakály labdája kerülte el alig a bal kapufát. A 66. percben Vujovic sem találta el a kaput, később pedig Köteles ütötte szögletre a montenegrói csatár lövését. Az eredmény már nem változott, 2-1-re nyert az FC Fehérvár.

FC Fehérvár – DVTK 2-1 (2-1)