Meglepetést hozott a női rögbi bajnokság ötödik fordulója Fehérváron

Nagy meglepetéssel zárult a tornarendszerű női rögbi bajnokság ötödik fordulója vasárnap, a Köfém rögbi pályán a tornagyőztes kihirdetése alapos számolást igényelt a bajnoki kiírás szerint, hiszen az első három helyen „körbeverés” történt: a Fehérvár Rugby Club megverte a Budapesti Medvéket a medvék legyőzték az Esztergomot és mindenkinek tíz pontja volt, végül harmadik helyen zártak a fehérvári lányok.
2021.04.26. 14:55 |

Első mérkőzés: Fehérvár Rugby Club – Medvék Budapest 15 – 12./10 – 0.

Nem kis meglepetésre a mérkőzés második percében Kiss Virág felborítva néhány védőt öt pontos célt vitt a bajnokaspiráns Medvék csapatának. Három perccel később szó szerint szétpasszolták a fehérvári lányok az ellenfél védőit és Völgyi Virág újabb öt pontos célt szerzett, így 10-0 lett a félidő eredménye.

A második félidőben a Medvék valamennyi jó játékosukat felküldték a pályára, bár két célt is sikerült bevinniük, sőt a vezetést is meg szerezték (10-2) de a végén a fehérvári lányok újból a megszokott sok passzos játékot követően Oláh Dorottya a szélen ismét ötpontos célt szerzett. A mérkőzésen a fehérváriak kombinatív, sokpasszos játéka érvényesült, az utánpótlás játékosok dinamikusan fejlődnek, talán visszatérnek a korábbi sikercsapat eredményei is.

Második mérkőzés: Fehérvár Rugby Club - Kecskemét 28 – 7/5 – 7.

Az első mérkőzés nagyon sokat kivett a fehérvári csapatból, de Élő Zsanett ötpontos céljával vezetést szerzett a Fehérvár. A kötelező papírformát a Kecskemét felrúgta; öt pontos céljával és két pontos jutalomrúgásával vezetett is az első félidőben. A Fehérvár Rugby Club lányai elfelejtették az első mérkőzés passzolós játékát, ez megbosszulta magát. A mérkőzés szünetében egy kis lelkifröccs segített. Először Oláh Dóri ötpontos céljával, majd a jutalom rúgást követően Jakubecz Lili két pontjával 12-7-re módosult az eredmény. A szélsőként játszó villámgyors Jakubecz Lili a mérkőzés 6. percében újabb ötpontos célt szerzett, amit kétpontos jutalomrúgásával még két ponttal megtoldotta (19-7) A mérkőzés utolsó percében a csereként beállt újonc játékos, Boda Eszter „beverekedte” magát a Kecskemét célterületére, újabb öt pontért, ami Oláh Dorottya plusz kétpontos jutalom rúgásával 28-7 arányú fehérvári győzelmet eredményezett.

Harmadik mérkőzés: Fehérvár Rugby Club – Esztergomi Vitézek 7 – 31.

A bajnok Esztergom csapatával nem bírt a Fehérvár; az Esztergom dinamikus letámadásával nem tudtak mit kezdeni a fehérvári lányok, 31-7-re győzött az Esztergom.

Negyedik mérkőzés: Fehérvár Rugby Club - Nagykőrös Honfoglalók 36 – 5./15 – 0.

Érvényesült a papírforma, ezen a mérkőzésen az FRC női csapata újból a sokpasszos, kombinatív rögbit játszotta. A mérkőzés második percében Jakubecz Lili elfutását követő öt pontjával vezetett a Fehérvár. Ezt követően Oláh Dóri újabb ötpontos célt szerzett, majd ismét Jakubecz ötpontos célja következett. A Honfoglalók kiválóan védekeztek középen, ezt mutatja, hogy csak a széleken tudott pontot szerezni a fehérvári női csapat, így nem volt lehetőség a szélekről történő sikeres jutalom rúgásokra.

A második félidőben Nagy Dóra helyett Boda Eszter lépett pályára rögtön céllal mutatkozott be, amit Pap Helga be is rúgott. Pap Helga, csapatkapitány és játékosedző kérésére „amennyiben célt viszek akkor azonnal cserét kérek”: Helga célt vitt, sőt még a jutalom rúgást is berúgta, helyére, irányító posztra Takács Katát cseréltékbe. Kata amilyen kicsi, olyan gyors: a mérkőzés utolsó célját a szélen elfutva vitte, a jutalomrúgást pedig Oláh Dóri biztosan érvényesítette.

A torna végeredménye: 1. Esztergomi Vitézek, 2. Medvék Budapest, 3. Fehérvár Rugby Club, 4. Kecskemét, 5. Honfoglalók.

Fotó: Szűcs Kinga
Állnak: Jakubecz Lili, Oláh Dóra, Völgyi Virág, Boda Eszter, Gyolcsos Ferenc, edző.
Térdelnek: Nagy Dóra, Takács Kata, Pap Helga CSK játékos edző, Élő Zsanett, Kiss Virág