Megtört a jég, büntetőkkel nyert az Alba Volán

Az Erste Bank Eishockey Liga 13. fordulójában a jesenicei pontszerzés után Grazban vendégszerepelt az Alba Volán SC. Az utóbbi mérkőzésein szinte mindig túlórázó fehérvári csapat most is döntetlennel zárta a rendes játékidőt, majd a hosszabbításban sem született gól. Az Alba Volán a 99Ers ellen végre győztesen jött ki a büntetőpárbajból. Graz 99ers - Alba Volán 2-3 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 0-1)
2008.10.19. 22:25 |
 Az Erste Bank Eishockey Liga 13. fordulójában a jesenicei pontszerzés után Grazban vendégszerepelt az Alba Volán SC. Az utóbbi mérkőzésein szinte mindig túlórázó fehérvári csapat most is döntetlennel zárta a rendes játékidőt, majd a hosszabbításban sem született gól. Az Alba Volán a 99Ers ellen végre győztesen jött ki a büntetőpárbajból, így két ponttal tért haza Fehérvárra, az utolsó négy összecsapásán pedig négy pontot gyűjtött, amivel továbbra is a mezőny első felében vitézkedik.

Erősen kezdett a Graz, a harmadik percben vezetést is szerzett Riddle révén, de szerencsére hamar jött a válasz: a hetedik minutumban Palkovics Krisztián egyenlített.
 A második harmadban a Volán voltaktívabb, és ennek meg is lett az eredménye:  a 30. percben Ocskay Gábor góljával a fehérváriak vezettek.
 Az utolsó periódusban a Graz elszántan küzdött az egyenlítésért, és az 56. percben ez sikerült is, Schiechl mattolta Szupert emberelőnyből.
 2-2 után a hosszabbítás nem hozott döntést, a büntetőpárbajban pedig a kék-fehérek mindhárom büntetőjüket értékesítették, a sorsdöntő találatot a meccs hőse, Ocskay vitte be. Az Alba Volán 3-2-re nyert, és kedden az Olimpija Ljubljanát fogadja.

Graz 99ers - Alba Volán 2-3 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 0-1)

Graz, 1600 néző, vezette: Dremelj, Korosec, Lesnjak.

Graz: Weinhandl - Jakobsen, Kuiper, Jan, Day, Herzog, Klimbacher, Cullen, Iob, Ulmer, Riddle, Pittl, Stuart, Lange, Schiechl, Schildorfer, Horsky, Mattie, Brunegger, Winzig, Kraxner. Vezetőedző: Bill Gilligan.

Alba Volán: Szuper - Horváth, Byström, Palkovics, Ocskay, Fekete, Bonni, Forsyth, Couture, Martz, Kovács, Ondrejcik, Jobb, Benk, Alanen, Vaszjunyin, Hegyi, Sofron, Nagy, Fodor. Vezetőedző: Ted Sator.

Gólok: Palkovics, Ocskay.