Megvetette lábát a Videoton a félvezető-gyártó gépek és az orvosi berendezések beszállítói piacán

 A közelmúltban a Videoton Holding közvetlen többségi tulajdont szerzett a győri székhelyű STS Technology Kft.-ben és ezáltal a céget a szerződéses gyártási portfóliója integráns részeként kezeli a jövőben. Az STS Technology saját gyártású precíziós mechanikai alkatrészek felhasználásával nagy bonyolultságú (több ezer alkatrész és részegység) gépek, mechatronikai berendezések egyedi és kis szériás gyártása.
2011.05.03. 15:37 |
 A közelmúltban a Videoton Holding közvetlen többségi tulajdont szerzett a győri székhelyű STS Technology Kft.-ben és ezáltal a céget a szerződéses gyártási portfóliója integráns részeként kezeli a jövőben.
 
 Az STS Technology fontos szerződést írt alá berendezések és modulok szállításáról az egyik piacvezető félvezető ipari berendezés gyártó cég európai és ázsiai gyárába. Az STS Technology Kft. másik fontos célpiaca az orvosi berendezések gyártása. Az első sikeres együttműködés már megindult a gyorsan fejlődő budapesti Mediso céggel CT és PET berendezések részegységeinek gyártására. Az STS Technology idei árbevételi terve meghaladja a 2,8 milliárd forintot.
 Az STS Technology legfontosabb képessége: saját gyártású precíziós mechanikai alkatrészek felhasználásával nagy bonyolultságú (több ezer alkatrész és részegység) gépek, mechatronikai berendezések egyedi és kis szériás gyártása. A cég kitűnően eligazodik az itt felhasznált alkatrészek világpiacán, és versenyképességéhez nagyban hozzájárul a kiterjedt hazai és kelet-európai beszállítói bázis.
 
 AZ STS Technology beintegrálása beleillik a Videoton stratégiájába: a piaci igényeknek és a régió adottságainak megfelelően erősíti jelenlétét az egyedi- és kisszériás berendezésgyártás területén. Európában számtalan innovatív cég fejleszt és gyártat precíz mechatronikai bázisú berendezéseket. Ez ma még jellemzően Nyugat-Európában történik, miközben a délkelet-ázsiai gyártatás a távolság miatt sokszor nem valódi alternatíva, éppen ezért a Videoton szerződéses gyártóként nagy növekedési potenciált lát ezen a területen a nyomdagépektől a laborberendezésekig.
 
 

Gazdaság

  1. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  2. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.
  3. Fiatal Vállalkozók Hete

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.

    2024.11.15.
  4. Négymilliárdból épült új üzem

    Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.

    2024.11.04.