Megyei rangadót nyert fölényesen a Fehérép-Alcoa FKC

A Fehérvár – Dunaújváros párharcok mindig megyei rangadóknak minősülnek, és ez nem volt másképp a női kézilabda NB1 14. fordulójában sem, amikor a tabella hetedik helyén álló Fehérép-Alcoa FKC a harmadik Dunaferr NK-t fogadta. A találkozó már az elején eldőlt. Fehérép-Alcoa FKC – Dunaferr NK 33-20 (17-9)
2009.01.17. 21:32 |

A Dunaferr NK anyagi gondokkal küzd, és a játékosai is elszállingóznak lassan, a héten éppen a horvát válogatott kapus, Knezovic igazolt a Podgoricához. Imre Vilmos csapata nagyon fiatal kézilabdázókból áll, és elsődleges célja az együttesnek, hogy tartsa jó pozícióját a tabellán. A Fehérép-Alcoa FKC azonban már az összecsapás elején eldöntötte szinte a bajnokit, hiszen remek rajtjának köszönhetően a nyolcadik percben már 8-1-re vezetett. Ezután némileg összeszedték magukat Tilingerék, és felzárkóztak, pontosabban megközelítették négy gólra a fehérváriakat, de a hajrá ismét a hazai csapatnak sikerült jobban, így a Fehérép 17-9-es vezetésének örülhetett a szünetben.
 Fordulás után Petróczi kapusteljesítménye feljavult, és a nem túl rohanós, de magabiztos támadások sora után a 35. percben már 10 gól volt a két alakulat között. A fehérváriak nem játszottak teljes gőzzel, olykor sok hiba is csúszott a játékba, a győzelem azonban egy pillanatig sem forgott veszélyben. A végére már csak a gólkülönbség-javítás volt a cél, s ennek megfelelően 13 góllal bizonyult jobbnak a Fehérép-Alcoa FKC, a Sótonyi-csapat 33-20-ra nyert.

Fehérép-Alcoa FKC – Dunaferr NK 33-20 (17-9)

Székesfehérvár, 1500 néző
 Vezette: Dobrovits, Tájok

FKC: Szikora – Vaszari 4, Trishchuk 4/2, Kamper 2, Vijunaite 4, Bernataviciute 8/1, Szegedi 1. Csere: Petróczi, Djeric (kapusok) – Emberovics, Nikolic 2, Siti 4/1, Lévai 4, Bízik. Vezetőedző: Sótonyi László

Dunaferr: Pisák – Vincze 2, Laluska, Tilinger 7/5, Balogh 6, Slakta, Tamás 1. Csere: Sirina (kapus) – Szűcs 2, Azari 1, Csuka 1.  Vezetőedző: Imre Vilmos

Kiállítások: 8 ill. 4 perc
 Kiállítva: Vijunaite