-
Oltári siker az Arénában
Kevesebb mint egy hónap múlva a székesfehérvári MET Aréna Székesfehérvár színpadára érkezik az év egyik szuperprodukciója, az Oltári srácok musical. Dolhai Attila, Serbán Attila, Kerényi Miklós és társaik már gőzerővel készülnek a fellépésre, s várják a rajongók által 2007-2009 tájékán, a musical első előadásain készített, közös fotókat is!
2025.01.10. -
Vasárnap zárva
Január 12-én és 26-án zárva tart a Szent István Király Múzeum Országzászló téri kiállítóhelye. A többi napon a megszokott működési rend lesz érvényes.
2025.01.10. -
Színházigazgatók találkozója
A Vörösmarty Színházban tartotta idei évi első találkozóját a Vidéki Színházigazgatók Egyesülete. A tanácskozáson a vidéki színházak jövőjéről, a fenntarthatóságról, az állami és önkormányzati támogatásokról osztották meg gondolataikat a résztvevők.
2025.01.10. -
Utazó makettkiállítás
A holokausztnak állít emléket az a két részből álló makettkiállítás amelyet a Széchenyi István Műszaki Technikumban nyitottak meg. A koncentrációs táborokat bemutató makettek két hétig lesznek láthatóak az iskolában.
2025.01.09.
Méltó emlékezés Liszt, Erkel és Kodály ismert műveivel
A koncert előtt a Vörösmarty Színház aulájában nyílt meg Dr. Lippai József bélyeggyűjtő Liszt Ferenc életét és munkásságát bemutató bélyegkiállítása.
A közönséget Ruff Tamás az Alba Regia Szimfonikusok igazgatója köszöntötte.
Nagyszerűen szólt az Ünnepi nyitány és hasonlóan betöltötte a nézőteret az A-dúr zongoraverseny dallama is. Rendkívül igényes magánszólamát a Zeneakadémia tanszékvezető tanára, a Liszt- és Junior Prima-díjas Farkas Gábor adta elő, aki életre keltette a zongorát és szinte elvarázsolta a néha légiesen könyed, néha rendkívül virtuóz játékával a közönséget. Liszt Ferenc A-dúr zongoraversenyének bemutatója egyébként 1857-ben volt Weimarban, ahol Liszt vezényelt, a zongoraszólót pedig akkori tanítványa, Hans von Bronsart játszotta.
A második felvonbás a Les Préludes-el kezdődött, mely Liszt Ferenc legismertebb szimfonikus költeménye, sorrendben a harmadik ebben a műfajban. A darabot 1854-ben mutatták be szintén Weimarban, és 1856-ban jelent meg nyomtatásban, Lipcsében.
A műsort Kodály grandiózus zenekari variációsorozata zárta, amelyben a „Felszállott a páva” kezdetű régi magyar népdalt dolgozza fel kimeríthetetlen zenei és hangszerelői fantáziával a mester.