-
Téli tárlat a Pelikánban
November 22-én pénteken 18 órától tartják az idei Téli tárlat megnyitóját a Pelikán Galériában. A Szent István Király Múzeum és a Székesfehérvári Művészek Társasága által szervezett kiállítást Domány Adél művészettörténész nyitja meg.
2024.11.21. -
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Méltó emlékezés Liszt, Erkel és Kodály ismert műveivel
A koncert előtt a Vörösmarty Színház aulájában nyílt meg Dr. Lippai József bélyeggyűjtő Liszt Ferenc életét és munkásságát bemutató bélyegkiállítása.
A közönséget Ruff Tamás az Alba Regia Szimfonikusok igazgatója köszöntötte.
Nagyszerűen szólt az Ünnepi nyitány és hasonlóan betöltötte a nézőteret az A-dúr zongoraverseny dallama is. Rendkívül igényes magánszólamát a Zeneakadémia tanszékvezető tanára, a Liszt- és Junior Prima-díjas Farkas Gábor adta elő, aki életre keltette a zongorát és szinte elvarázsolta a néha légiesen könyed, néha rendkívül virtuóz játékával a közönséget. Liszt Ferenc A-dúr zongoraversenyének bemutatója egyébként 1857-ben volt Weimarban, ahol Liszt vezényelt, a zongoraszólót pedig akkori tanítványa, Hans von Bronsart játszotta.
A második felvonbás a Les Préludes-el kezdődött, mely Liszt Ferenc legismertebb szimfonikus költeménye, sorrendben a harmadik ebben a műfajban. A darabot 1854-ben mutatták be szintén Weimarban, és 1856-ban jelent meg nyomtatásban, Lipcsében.
A műsort Kodály grandiózus zenekari variációsorozata zárta, amelyben a „Felszállott a páva” kezdetű régi magyar népdalt dolgozza fel kimeríthetetlen zenei és hangszerelői fantáziával a mester.