-
Fűnyírás Fehérváron
Elkezdték már a fűnyírási munkát a Városgondnokság parkfenntartói, melyet ebben az évben is ütemterv szerint végeznek a fehérvári közterületeken. Idén is lesznek azonban méhlegelők a városban, amik körül határozott kontúrt húznak fűnyíróval.
2025.04.09. -
Fehérvár a legfejlettebb megyeszékhely
Az Egyensúly Intézet legfrissebb településindexe alapján Székesfehérvár lett a legfejlettebb vármegyeszékhely, megelőzve Eger és Veszprém városát – derült ki az objektív adatok figyelembevételével készült elemzést bemutató szerdai sajtótájékoztatón, ahol dr. Cser-Palkovics András polgármester ünnepélyes keretek között vehette át a kiváló eredményért járó Településindex-díjat.
2025.04.09. -
Látogatás a Városházán
Olasz és spanyol tanárok, valamint diákok látogattak a Városházára. Lehrner Zsolt alpolgármester a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium vendégeit fogadta a díszteremben.
2025.04.08. -
Elültették a Születés fáját
Elültették ez idei Születés fáját Fehérváron. 2018 óta minden tavasszal, ily módon ünnepli a város újszülöttjeit. A 2024-ben született babák tiszteletére egy korai Juhart ültettek a Jávor Ottó térre.
2025.04.08.
„Meríts belőlük erőt,.. óvd fájó emléküket.” - ünnepi megemlékezés a Gyergyói kőnél
Székesfehérvár hőseire emlékezünk, a Magyar Királyi „Szent István” 3. Honvéd Gyalogezred 159 katonájára, akik 1944. szeptember 7-én hajnalban vesztették életüket a Gac-oldalban egy szovjet előőrs betörése nyomán.
fotó: Nagy Norbert

„A fehérvári katonák hősiességét, önfeláldozását és hazaszeretetét soha ne felejtsük el, és álljon ez példaként mindannyiunk előtt!” - zárta beszédét Vargha Tamás.
A Gac-hegy oldalában történtek, a múlt valósága és a jelen emlékezése összekapcsolta Gyergyószentmiklóst Székesfehérvárral, hangsúlyozta Len Emil, Gyergyószentmiklós alpolgármestere. Mindenkori feladatunk emlékezni rájuk, és gyermekeinknek, unokáinknak is tovább kell adni az emlékezés lángját, hogy sose aludjon ki. Tanárki Gábor, a Fejér Megyei Kormányhivatal igazgatója történelmi visszatekintést adott a több mint hetven évvel ezelőtt történtekről. Valamennyiünk közös felelőssége az, hogy soha többet ne jöhessenek el olyan vészterhes idők, amelyekben lehetetlenné válik az elhunyt magyar katonák emlékének ápolása. Ezt az örökséget, kötelességet hagyták ránk a gyergyóiak. Az összefogás, az emlékezés szép példája ennek a térnek a kialakítása is, ahol évek óta fejet hajtunk: a 159 magyar katonának legyen áldott az emléke.
A beszédeket követően Albert Ferenc A feledhetetlen múlt című költeményét hallhatták az emlékezők Csengey Márton előadásában. Majd közösen helyezett el koszorút a város nevében Vargha Tamás országgyűlési képviselő, dr. Cser-Palkovics András polgármester, Deák Lajosné önkormányzati képviselő, Tanárki Gábor, a Fejér Megyei Kormányhivatal igazgatója, valamint Kozári Kristóf megyei képviselő, míg Gyergyószentmiklós nevében Len Emil alpolgármester és Kosután Attila főépítész. Az emlékezés virágait helyezték el az emlékmű előtt a város képviselőtestületének tagjai, a rendvédelmi szervek és fegyveres testületek vezetői, a nyugállományú és civil szervezetek képviseletében megjelentek, az egyházi és az oktatási intézmények képviselői, valamint a megemlékezők. Az ünnepség a Takarodó hangjaival zárult.