Mesejáték az ellopott lámáról az Andok zenevilágával

 Második előadásával folytatódik a Csengő-bongó zeneszó bérletsorozat a Helyőrségi Klubban. 
A Los Andinos Együttes Az elveszett láma című mesejátékára április 27-én (szerdán) 14.00 órától kerül sor.
A szokványostól merőben eltérő színpadi produkció az Andok  mesevilágát hozza el a legkisebbek, az óvodások, illetve a kisiskolás korosztály számára a jellemző dallamokkal, díszletekkel és jelmezekkel.
2011.03.21. 10:50 |
Második előadásával folytatódik a Csengő-bongó zeneszó bérletsorozat a Helyőrségi Klubban. A Los Andinos Együttes Az elveszett láma című mesejátékára április 27-én (szerdán) 14.00 órától kerül sor.
 
A szokványostól merőben eltérő színpadi produkció az Andok  mesevilágát hozza el a legkisebbek, az óvodások, illetve a kisiskolás korosztály számára a jellemző dallamokkal, díszletekkel és jelmezekkel.
 
A Los Andinos együttes eképp ajánlja előadását a közönségnek:
 
"A legfiatalabb korosztályt nem az általunk megszokott koncert műfaján keresztül kívánjuk megérinteni. Számukra egy színházi előadást, egy mesejátékot készítettünk, amelyen keresztül közelebb hozzuk őket az Andok zenei világához. A színpadi látványt andoki kézimunkákból készített díszlettel tesszük színesebbé. Az összeállításnál fontosnak tartottuk, hogy a mese alapjai és a szereplők is a kultúrkör részét képezzék, így az előadás teljes mértékben hagyományos andoki motívumokra épül. Mesénkben - elveszett lámájának keresése során – Pepét a pásztorfiút az Andok-hegység jellegzetes állatai (kolibri, tatu, kondorkeselyű, tengerimalac) segítik bűvös ajándékaikkal, hogy végül legyőzhesse a perui mitológiából ismert gonosz lényeket, az amarukat, s visszaszerezze az ellopott lámát.
 
A műsort eredeti andoki népzenére írt, magyar nyelven elhangzó énekek és tarka népviseletek színesítik, amelyek bemutatják az Andok különböző tájegységeinek jellegzetes ruháit, dallamait. A dalok hagyományos hangszereken szólalnak meg, melyek között pentaton hangolású pánsípok, furulyák idézik a tradicionális dallamokat. A hegységben játszódó mese, a zene, az érdekes hangszerek bemutatója mind-mind hozzájárul ahhoz, hogy a gyerekek számára a környező világ határai kiszélesedjenek, és ezáltal megismerjék ezt a miénkhez sok szempontból hasonló, ám mégis távoli kultúrát."