-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Milliárdos telephelybővítések és infrastruktúrafejlesztés az Alba Ipari Zónában
Több mint 2,5 milliárd forint összértékű beruházást jelentett be csütörtökön délután hat fehérvári vállalkozás és egy multinacionális vállalat. (Elme Kft., Giga 2003 Kft., Isoflex Kft., Litze Kft., Regál Kft., SCA Packaging Kft., Soyer Kft.) A telephelyfejlesztések révén 336 új munkahely jön létre az ipari parkban. A vállalkozásoknak otthont adó Alba Ipari Zóna is sikeresen pályázott, így megkezdődik a negyedik fejlesztési ütem is. A fejlesztésekről a város polgármesterével közösen számoltak be a nyertes cégek képviselői és az ipari park.
2012.05.31. 16:43 |
Több mint 2,5 milliárd forint összértékű beruházást jelentett be csütörtökön délután hat fehérvári vállalkozás és egy multinacionális vállalat. A telephelyfejlesztések révén 336 új munkahely jön létre az ipari parkban. A vállalkozásoknak otthont adó Alba Ipari Zóna is sikeresen pályázott, így megkezdődik a negyedik fejlesztési ütem is. Mindezekről a város polgármesterével közösen számoltak be a nyertes cégek képviselői és az ipari park.
Meggyőződésem, hogy Székesfehérvár nélkül nincs magyar gazdaság. A helyi ipar fejlődése azonban az itt működő cégek kezében van, tehát örülünk az ő sikereiknek. A fenntartható városfejlesztés alapja pedig a gazdaság fejlődése" – mondta dr. Cser-Palkovics András polgármester. „Ha a fehérvári ipar fejlődik, munkahelyek jönnek létre, melyek egzisztenciát biztosítanak a családok számára, az itt található cégek pedig helyi adót fizetnek és ebből lehet helyben infrastrukturális fejlesztéseket megvalósítani, kultúrát, oktatást és sportot is támogatni.
A város önkormányzata is tulajdonos az 1993-ban alapított Alba Ipari Zónában. Dr. Tóth Ferenc ügyvezető most arról számolt be, hogy az ipari park pályázatot nyert az Új Széchenyi Terv keretében, mellyel megkezdődhet a negyedik ütem infrastruktúrájának kialakítás a jelenleg 62 hektáros ipari parkban. Mintegy 150 millió forintból utakat építenek, de víz és szennyvízcsatorna továbbá közvilágítás fejlesztés is szerepel a beruházások között.
Hét cég nyert közel 50%-os támogatást telephely-fejlesztéshez, illetve innovációs célokra. Ez 2,5 milliárd forint összértékű fejlesztés megvalósítását teszi lehetővé, 1,1 milliárd forintos pályázati forrással. Mint Holcinger László, a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség igazgató-helyettese elmondta: vannak még szabad források az Új Széchenyi Terv és a regionális operatív programok keretében is.
A kisebb egykor családi vállalkozásként indult cégektől egészen a multinacionális vállalatig minden vállalkozástípus megtalálható a támogatottak körében:
Többen jelenleg még bérelt telephelyeket váltják most saját csarnokra. Mind a hét cég bővíti a termelési területét és növeli a foglalkoztatottak számát, valamint volt olyan pályázó is, aki a telephely-bővítést új berendezések, gyártósorok beszerzésével kombinálta pályázatában.