-
Fokozott rendőri jelenlét
A rendőrség -a magdeburgi eseményekre tekintettel- a közterületi bűncselekmények megelőzése, megakadályozása, valamint a szubjektív biztonságérzet növelése érdekében állandó, megerősített civil ruhás bűnügyi és egyenruhás rendőri jelenlétet biztosít a vásárokban és azok közvetlen környezetében, illetve az oda vezető főbb útvonalakon.
2024.12.21. -
Egy perc a biztonságért
A legtöbb lakástűz az évnek ebben az időszakában a figyelmetlenség és az égve felejtett gyertyák miatt, a sürgés-forgás és a konyhai előkészületek, a sütés-főzés közben keletkezik. A lámpafüzérek elektromos meghibásodása, a csillagszórók használata is tüzet okozhat. A fenyők a meleg szobákban napról napra szárazabbak és emiatt egyre gyúlékonyabban. Se az igazi, se a műfenyőt ne díszítsük gyertyákkal, csillagszórókkal!
2024.12.17. -
Áldozatsegítő Központ
Az adventi időszakban a székesfehérvári Áldozatsegítő Központ a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitánysággal közös akciójában a Piac tér 4. szám előtt szervezett bűnmegelőzési kitelepüléssel szeretné felhívni a figyelmet az Áldozatsegítő Központ működésére és tapasztalataira, az áldozattá válás elkerülésének lehetőségeire, valamint arra, hogy az ünnepek idején is van kihez segítségért fordulni.
2024.12.13. -
Vádemelés a tolvaj ügyében
A Székesfehérvári Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki idén nyáron bemászott ismerőse házába és onnan készpénzt tulajdonított el. A vádlott miután bemászott az ablakon, százezer forinttal a zsebében ugrott ki onnan.
2024.12.11.
Minden élet számít! – az emberi felelősségre hívja a fel a figyelmet a rendőrség
A szeretettel, gondosan tartott állatok boldoggá teszik életünket, segítőtársként és barátként gazdagítják a mindennapjainkat – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Fontos, hogy gondoskodjunk a kedvenceinkről, teremtsünk nekik biztonságos, tiszta, nyugalmas otthont, óvjuk, tápláljuk és ha kell, gyógyíttassuk, illetve ivartalaníttassuk őket.
Minden élet számít! – az állatkínzás szabadságvesztéssel járó bűncselekmény – figyelmeztet a hatóság.
Szigorúan tilos az állatot éheztetni, számára fájdalmat, sérülést, szenvedést okozni! Az állatvédelem közös ügyünk és fontos, hogy tegyünk érte! Ha felelőtlenséget, állatkínzást tapasztalunk, bejelentést tehetünk a település jegyzőjénél, a kormányhivatalnál, a NÉBIH 06-80-263-244-es zöld számán és közvetlenül a 112-es segélyhívón.
A rendőrség javasolja, hogy ha valaki gazdátlan állatot talál, értesítse az állatvédő, állatmentő szervezeteket, használja a közösségi médiát, hogy megtalálják a gazdát, illetve jelentsék be az esetet a települési önkormányzatnál. Veszély esetén mindenképpen érdemes a 112-es segélyhívót keresni!