Molnár Tamás a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség új ügyvezetője

 Molnár Tamást bízta meg 2012 március elsejétől a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség vezetésével Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter. Az új ügyvezető az elmúlt napokban meg is kezdte a társaság irányítási feladatainak átadás-átvételét, jogi, gazdasági helyzetének vizsgálatát és feladatainak átfogó megismerését.
2012.03.26. 16:27 |
 Molnár Tamást bízta meg 2012 március elsejétől a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség vezetésével Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter. Az új ügyvezető az elmúlt napokban meg is kezdte a társaság irányítási feladatainak átadás-átvételét, jogi, gazdasági helyzetének vizsgálatát és feladatainak átfogó megismerését.
 
 A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökséget korábban dr. Temesvári Balázs vezette. Az egykori ügyvezető másfél éven át irányította a KDRFÜ-t és ezidő alatt sikerült elérnie, hogy az utolsók közül az első kettő közé került a Közép-dunántúli régió az operatív programok megvalósításában. Dr. Temesvári Balázs 2012. február elseje óta a Széphő Zrt. vezérigazgatójaként dolgozik, munkáját pedig Molnár Tamás folytatja.
 
 Az új ügyvezetőt 2012. március elsejével nevezte ki Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter a cég irányítására.Molnár Tamás az elmúlt napokban megkezdte a társaság irányítási feladatainak átadás-átvételét, jogi, gazdasági helyzetének vizsgálatát és feladatainak átfogó megismerését. Munkatársaival nekilátott a felkészülésnek az európai uniós támogatások felhasználásának gyorsítása érdekében hozott kormányzati intézkedések végrehajtására.
Molnár Tamás vezetői tapasztalatait a bankszektorban szerezte, ahol két évtizedet töltött. Napi munkája során kapcsolatban állt Fejér megye, illetve a Közép-Dunántúli Régió gazdaságával. A Magyar Fejlesztési Banknál, valamint a Magyar Gazdaságfejlesztési Központnál töltött évek során átfogó ismereteket szerzett régiónk fejlődéséről, fejlesztési lehetőségeiről.
 
Munkája mellett aktívan bekapcsolódott térségünk vállalkozásfejlesztési tevékenységébe és a közéletbe is. Jelenleg a Széchenyi Tőkebefektetési Alap Befektetési Bizottsági tagja, a Székesfehérvári Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány FB elnöke, a Fejér Megyei Békéltető Testület tagja, valamint a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara akkreditált oktatója.
 
„Tapasztalataimat felhasználva azon dolgozom, hogy megismerjem az KDRFÜ elmúlt időszakának eredményeit, s a jövőbe tekintve meghatározzam az elérendő célokat, feladatokat.” – nyilatkozta a jövőt illetően – „Elsődleges célom, hogy a Kedvezményezettek a lehető legtöbb segítséget megkapjanak a projektjeik előkészítéséhez, megvalósításához, és kiemelt hangsúlyt kívánok fordítani az ügyfélszolgálati munka színvonalának további növelésére is.” Mint mondta: Széleskörű együttműködésre törekszik régiónk terület- és gazdaságfejlesztési szervezeteivel, megyei és települési önkormányzataival, a kamarákkal, szakmai érdekképviseletekkel, nonprofit szervezetekkel, hatóságokkal és a médiával.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.