-
Egy múzeum tekintete
Az alapításának 150. évfordulóját ünneplő Szent István Király Múzeum gyűjteményének eddig még soha nem látott tárgyait is megcsodálhatják majd az érdeklődők a november 30-án nyíló kiállításon, amelynek előkészületei javában zajlanak a Csók István Képtárban.
2024.11.22. -
„Énekeljetek ma Gregor Jóskának!”
Hetedik alkalommal rendezik meg az Országos Gregor József Énekversenyt Székesfehérváron a hétvégén. A háromnapos, rangos megmérettetést ünnepélyes keretek között nyitották meg pénteken a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI nagytermében. A versenyprogramban szombaton este díszhangverseny, vasárnap délután gálahangverseny is szerepel, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
A pákozdi Katonai Emlékparkot is megismerhetik a diákok a DEMO-n
Május 18-án rendhagyó és izgalmas múzeumpedagógiai digitális tanítási napot rendeznek felsős általános iskolás diákoknak. A DEMO-n több mint 20 múzeummal, többek között a pákozdi Katonai Emlékparkkal ismerkednek a fiatalok.
A Honvédség és Társadalom Baráti Kör Székesfehérvári Szervezete, valamint a Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhely évek óta rendszeres résztvevője a Mozaik Múzeumtúráknak, s számtalan alkalommal dolgoztak együtt a Felelős Szülők Iskolájával. Céljuk a magyar hadtörténelem iránti érdeklődés felkeltése, az ismeretek élményszerű közvetítése.
A Katonai Emlékparkban 1848-tól napjainkig jelenik meg a magyar nemzet hadtörténelme, s ez alkalommal is arra törekedtek, hogy ezt az időszakot, illetve ebből az időszakból több érdekességet mutassanak be. Ehhez a legmagyarabb fegyvernem katonáját, a huszárt hívták segítségül.
A huszárság mintegy 500 éves története áttekintésével, a harcmódja, öltözete és fegyverzete bemutatásával két meghatározó időszakot – az 1848/49-es szabadságharc és az első világháború – jelenítettek meg a "DEMÓ" napra készült filmjükben.