-
Megtalálták Mátyást a városban?
Az egykori Szűz Mária Bazilika az uralkodók, családtagjaik és más előkelő személyek számára szolgált temetkezési helyül, a feltárt maradványok a 2000-ben épült osszáriumban kerültek végleges elhelyezésre. Az itt őrzött csontok különböző szempontú tudományos vizsgálata jelenleg is zajlik, legfrissebb eredményeik egyike közelebb vihet Mátyás király azonosításához. A megjelent sajtóhírekre hivatkozva közleményt ad ki a Szent István Király Múzeum.
2025.04.15. -
Éneklő Ifjúság a Táncházban
A négy fehérvári mellett Gárdonyból, Fehérvárcsurgóról, Kápolnásnyékről, Pázmándról és Tatabányáról érkezett kórus az Éneklő Ifjúság hangversenyére. A kilenc énekkar a Malom utcai Táncházban lépett közönség elé kedden délelőtt. Előadásukat háromtagú zsűri értékeli és minősíti A és B kategóriában.
2025.04.15. -
Kilenc kórus mérte össze tudását
Gyermekdallal telt meg a Malom utcai Táncház. A Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ szervezésében idén kilenc kórus mérhette össze tudását városunkban az Éneklő Ifjúság hangversenyén.
2025.04.15. -
Nagyböjti koncert
Nagyböjti koncertet adott a Vox Mirabilis Kamarakórus a Jézus Szíve templomban. A hangverseny vendége a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus volt.
2025.04.15.
A Nők Történelmének hónapja - Nádorfi Gabriella munkásságára emlékeznek

Ebben a hónapban a #womenshistorymonth keretein belül olyan női régészek előtt tiszteleg a Szent István Király Múzeum, akik munkásságukkal tovább gazdagították Fejér megye régészeti múltját. Az összeállított tablók csak töredékét tudják visszaadni az adott személy tevékenységeinek (ásatásvezetői feladatok, jelentősebb feltárási eredmények), mégis figyelemfelkeltő szerepet tölthetnek be széles körben.
Nádorfi Gabriella régészként 1974 és 2018 között dolgozott a Szent István Király Múzeumban.
Ásatásokat, leletmentéseket végzett a megye területén, részt vállalt a múzeum szakhatósági feladatainak ellátásában, ellenőrizte a megye védett területeit, kiállításokat rendezett. Klasszika archeológusként elsősorban a megyei, illetve gorsiumi feltárásokban vett részt, tudományos munkássága is főként ehhez a korhoz kapcsolódott. 2014-ben szervezte és lebonyolította „A Seuso-kincs Székesfehérváron” című kiállítást, amely országos hírt és elismertséget hozott a Szent István Király Múzeumnak. Vezetésével valósult meg a Gorsiumi Régészeti Park felújítása és az ott bemutatott Pompei kiállítás is.
Pályája során sokat tett a székesfehérvári Nemzeti Emlékhely ügyéért.
Részt vett a tervezett Látogatóközpont és a kőgyűjtemény áthelyezésének előkészítésében, valamint az új kiállítás tervezésében is. Szakmai munkájának, elhivatottságának méltó elismeréseként Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata 2015-ben Érdy János Emlékérmet adományozott Nádorfi Gabriella számára.