Nehéz mérkőzésen ismét nyert az Alba Volán

Az Alba Volán SC az EBEL tabellájának első régiójából, a harmadik helyről várhatta a folytatást az osztrák bajnokság negyedik fordulójában. Az eddig hibátlan fehérváriak azt a Villach-ot fogadták, mely együttes két vereség és egy büntetőkkel elért győzelem után korcsolyázott jégre Magyarországon, és természetesen újabb pontokért szállt harcba. Alba Volán SC – EC Pasut VSV 3-2 (1-1, 1-0, 1-1)
2008.09.28. 20:37 |

Óriási lendülettel kezdett az Alba Volán a Pasut Villach ellen, a nyolcadik másodpercben már Ocskay veszélyeztetett. Az iramot a Villach is felvette, így szélvészgyors sebességgel pörögtek az események, egy-egy kiállítás, és már vezetett is a kék-fehér együttes: négy a négyben voltak jégen a csapatok, Ondrejcik passzolt Kovács Csabához, aki belepiszkált a centerezésbe, és Prohaska hiába vetődött, és kapaszkodott, becsorgott a bal kapuvas mögé a pakk, 1-0. Remek kezdés, és a folytatás sem volt rosszabb. Az ellen percei következtek, Szupernek kellett védenie Oraze és Scoville lövéseit, a túloldalon pedig Palkovics és Martz próbálkozásit hárította az osztrákok hálóőre. Palkovics fonák lövése is elakadt, és Szuper Levente is tornázhatott a ketrec előtt, hogy ne kapjon gólt a Volán. A 20. perc elején azonban Kaspitz alapvonal mögül megeresztett lövését követően Ondrejcik ütőjén irányt változtatott a korong, ami Szuper könyökéről pattant a kapuba, 1-1.

A második játékrész leginkább azzal telt, hogy az Alba Volán megpróbálta kivédekezni a karintiai emberelőnyöket, mert amíg Dremelj bíró szemet hunyt a Szupert ért sorozatos támadások felett, addig a fehérvári játékosokat előszeretettel küldte kényszerpihenőre… A 34. percben éppen így lőhetett kapuvasat a Villach (Szupert nem engedték védeni). Ritkán került fórba a Volán, de a kék-fehérek idei nagyságát jelzi, hogy amikor nagyon kellett, betalált: a 39. percben Tokaji lapos lövésébe Horváth András piszkált bele a kapus előtt közvetlen, és a tehetetlen Pohaska mögött landolt a pakk, 2-1, ismét vezetéshez jutott a Volán. A harmad zárásaként Mapletoft veszélyeztetett, de a hazaiak portása a helyén volt.

A záró periódus elején a Villach lendült offenzívába, megpróbált harcba szállni az egyenlítésért, a fehérváriak Szuper Levije bravúrok sokaságával rukkolt elő. Az már szinte megszokott dologgá vált, hogy Dremelj bíró emberelőnyökkel próbálja egálra hozni a meccset, Ondrejcik kiállításánál Oraze kétszer is megküldte a korongot a fehérvári kapura, de Szuper képtelen volt betlizni, mindkétszer remekül védett. Sőt, ebből indult a Volán kontrája, Palkovics lépett meg, szinte felpillantás nélkül középre játszott, ott pedig Ocskay Gábor az elmozduló kapus mellé, a hálóba helyezte a korongot, 3-1, emberhátrányból növelte előnyét a Volán! Kellett is a gól mert az utolsó tíz perre óriási nyomás nehezedett a kapura. Az 51. percben Ferland használta a Volán védőinek pillanatnyi khagyását, és felzárkóztatta a VSV-t, majd Kovács 2+2 perces kiállítását követően négy perc emberhátrányt kellett kivédekeznie a Sator-csapatnak úgy, hogy emelé 50 másodperc kettős hátrány is társult. Miután sikerült ezt az időszakot kapott gól nélkül letudni, már érezni lehetett, hiába nehezíti a játékvezető a Volán dolgát, nem lehet elvenni a győzelmet a hazaiaktól. Az Alba Volán sorozatban negyedik 3-2-es győzelmét aratta az EBEL-ben.

Alba Volán SC – EC Pasut VSV 3-2 (1-1, 1-0, 1-1)