Nem bírt egymással az FCF és a Honvéd a Ligakupában

A labdarúgó Ligakupa negyedik fordulójában a csoport első és második helyén álló csapatai csaptak össze a Sóstói Stadionban. A még gólt sem kapó, és hét pontot gyűjtő FC Fehérvár a még pontot sem vesztő Budapest Honvéd alakulatát fogadta. A családias hangulatú derbin a tartalékos együttesek helyenként jó villanásokkal rukkoltak elő, és igazságosan osztoztak a pontokon.
2008.11.05. 23:31 |

Az FC Fehérvár Ligakupában pályára lépő csapatában Mohl, Nagy Dani, Csobánki, Romero és Kulcsár voltak azok, akik a bajnoki találkozókon is szóhoz jutnak, és ez meg is látszott a találkozó elején, hiszen a nemzetek „vegyesvágottjaként” harcba szálló Honvéd ellen Nagy Dani és Kulcsár Tamás többször is veszélyeztettek. Az első Honvéd-kísérletre a 14. percig kellett várni, ekkor Magoc durrantott a kapu fölé. Öt perccel később megint Kulcsár került helyzetbe, de ziccerben a kapu mellé lőtt. Megélénkült a játék, a vendégeknél újfent Magoc kísérltezett, majd a 26. percben villant az FCF: Nagy ugratta ki Kulcsárt, aki szépen emelt vissza Mohl Dávid felé, at előrehúzódó védő pedig kapásból lőtt a kapu közepébe, 1-0. A 31. percben Kocsis egyenlíthetett volna egy elvesztett labdából, de Filipovic védett. Válsz gyanánt Lelkes fordulásból alig lőtt a kapu mell 18 méterről, majd nem sokkal később megint Lelkes veszélyeztetett, remek lövését Tóth Iván csak bravúrral tudta szögletre ütni.

A nagy helyzetei ellenére csupán gy góllal vezető fehérváriak a szünetben Simekkel és a talpcsont-töréséből felépülő Ulviczkyvel frissítettek. Az 52. percben Simek centerezett középre, de Lelkes elől Debreceni mentett, egy perccel később pedig Stojakovic beadásánál Vaszicsku tisztázott Kocsis elől. Az 57. percben Abass 18 méterről tekerte a labdát a hazai kapu felé, Filipovicnak a levegőben úszva kellett kitornáznia a labdát a léc alól. Nem sokkal később Lattenstein szép egyéni akció végén helyezett 20 méterről a kapu mellé, a 63. percben pedig Stojakovic szabadrúgását követően kerülte el alig a fehérvári kaput. A 65. minutumban megint Stojakovic tévesztett célt, azonban a 67. percben már rezdült a fehérvári háló: Abass 17 méterről laposan lőtt a piros-kékek kapujába. Négy perc elteltével Stojakovic remekül ívelt Arsenijevichez, aki az alapvonalnál szépen vette le a labdát, és a rövidsarokba helyezett, fordított a Honvéd. Varga István cserélt, védője helyett Disztl Dávidot küldte pályára, akinek első kísérletét még védte Tóth Iván, a 79. percben azonban már tehetetlen volt a kapus. Disztl a léc alá vágta a labdát, 2-2. A 86. percben egy impozáns támadás alkalmával Csobánki sarokkal tornáztatta meg Tóth Ivánt, a kapus kapaszkodott, hogy szögletre mentsen. Három perccel később Abbas 16 méterről a kapu fölé csavarta a labdát, majd a 92. percben Simek Péter egy szabadrúgásból fordíthatta volna a Vidi javára meccset, de 30 méteres löketét Tóth vetődve védte.
 Maradt a pontosztozkodás, 2-2 lett a vége.

FC Fehérvár – Bp. Honvéd 2-2 (1-0)

Sóstói Stadion, 100 néző
 Vezette: Takács (L. Tóth, Berettyán)

FCF: Filipovic – Vaszicsku (Disztl D., 74.), Deniszov, Bencze, Mohl – Csobánki, Romero (Ulviczky, a szünetben) - Nagy D., Lattenstein, Kulcsár (Simek, a szünetben) – Lelkes (Baracskai, 65.). Vezetőedző: Varga Sándor

Honvéd: Tóth – Takács, Debreceni, Filó, Magoc – Abass, Stojakovic, Ivancsics (Fazekas, 81.), Gebro – Kocsis (Varga, 89.), Arsenijevic (Zsolnai, 72.). Vezetőedző: Pölöskei Gábor

Gól: Mohl (26.), Disztl (79.) ill. Abass (67.), Arsenijevic (71.)
 Sárga lap: 2-0
 Szögletarány: 6-2