Nem érdemelt vereséget a Fehérép-Alcoa FKC

Rangadóra hangolt a közönség a női kézilabda NB1 13. fordulójában a Köfém csarnok lelátóin, még akkor is, ha a telt ház előtt a magyar mezőnyből kiemelkedő Győri Audi ETO KC jelen pillanatban nincs egy súlycsoportban a botladozó, és a tabella hatodik helyén álló Fehérép-Alcoa FKC-vel. Fehérép-Alcoa FKC – Győri Audi ETO KC 28-30 (14-14)
2009.01.07. 23:39 |

A mérkőzés előtt már nem Siti Eszter, hanem Sonata Vijunaite köszöntötte a játékvezetőket, mint csapatkapitány, és nem csupán ez volt a változás a fehérváriaknál. Remekül kezdtek a Fehérép játékosai, 2-0-ra és 4-1-re is vezettek a Sótonyi tanítványok, majd a Győr is beszállt a meccsbe. Herrt Pálinger váltotta a kapuban, majd az addig egyedül küzdő Tomori mellé zárkóztak a társak is, és a 9. percre kiegyenlítettek a vendégek. A 10. perctől már Görbicz Anita is pályán volt, de ő inkább hetes-góljaival vette ki részét a kapaszkodásból. Bizony, a kapaszkodásból, mert a Fehérép igazán jól játszott. Trischchuk és Bernataviciute vezérletével jól üzemelt a gólhenger, hátul pedig a kemény, és határozott védekezés eredményre vezetett. Az elfáradó Petróczit Szikora melinda váltotta a kapuban, aki ügyes védésekkel jelentkezett, de Herr és Tomori bombáival ő sem tudott nagyon mit kezdeni. A 16. és a 24. percben is egyenlített a Győr, majd a félidő hajrájának gólváltása után a szünetben 14-14-et mutatott az eredményjelző.
 Kérdés volt, hogy az Alcoa lendülete kitart-e a szünet utánra is, és az elszántan kiérkező fehérváriak kezdték góllal a második játékrészt, azonban a rutinosabb, és komolyabb játékerőt képviselő vendégek gyorsan átvették az irányítást. A 33. percben vezetett először a zöld-fehér együttes, és a pillanatra megtorpanó fehérváriakat megpróbálták leszakítani. A végül 10 gólig jutó Bernataviciute és társai nem hagyta annyiban a dolgot, és körömszakadtáig küzdött, sőt a közdőszellem mellé eredményes játék is társult, ami arra volt elég, hogy a Fehérép tartsa a lépést, és rendre egyenlítsen. Pedig volt már olyan pillanat, amikor már négy góllal vezetett az ETO, de ekkor úgy állt talpra a hazai gárda, hogy emberhátrányban dobott három gólt…Az 50. percben 24-24-nél Szikora védte Görbicz hetesét, de aztán a hajrában már elfáradtak a fehérvári lányok. Megint elhúzott két gólra a Győr, s amikor zárkózott volna a Fehérép, elegendő volt két eladott labda, és eldőlt a meccs. Az utolsó percre már háromra hízott a különbség, amit a végén sikerült kozmetikázni, így a Győri Audi ETO KC megizzadva bár, de 30-28-ra nyert, és megerősítette vezető pozícióját a tabellán. A Fehérép hozzáállása és játéka bíztató a jövőre nézve.

- Abban bízom, hogy ez így marad. – értékelt Sótonyi László, a Fehérép-Alcoa FKC vezetőedzője, utalva a csapat hozzáállására és teljesítményére. – Nem vagyok boldog, mert nem nyertünk. Egyéni, buta hibák miatt nem nyertünk. Tudomásul kell venni, hogy még egy kicsi hiányzik, egy utolsó lépés, ami mindig a legnehezebb. Ha végre tudjuk hajtani, hogy hatvan percig tudjuk tartani a teljesítményünket, akkor nyerni fogunk bárki ellen. A végjátékban a győriek elhitték, hogy nyerhetnek, mi pedig akkor bátortalanodtunk el. Az egyéni jó teljesítmények, és a rutin, nem a mi oldalunkon voltak egyelőre.
 - Mitől változott a csapat mentalitása szinte varázsütésre?
 - Elment az együttes egy összetartásra, a mérkőzés előtt voltak olyan intézkedések, és változtatások, amelyek ide vezettek. A közönségünket és a támogatóinkat ki kell szolgálni, csak ezzel a mentalitással szabad pályára lépni. Az eddigi megengedhetetlen megnyilvánulásokat el kell felejteni, és aki ebben nem hajlandó partner lenni, az nem való közénk.”

Fehérép-Alcoa FKC – Győri Audi ETO KC 28-30 (14-14)

Köfém csarnok, 1800 néző
 Vezette: Herczeg, Südi

FKC: Petróczi – Vaszari 2, Trishchuk 6/2, Kamper, Vijunaite 2, Bernataviciute 10/2, Kovács A. 1, csere: Szikora (kapus) – Lévai 3, Emberovics, Nikolic, Siti 4/3. Vezetőedző: Sótonyi László

Győr: Herr O. – Vérten 3, Tomori 7, Kovacsics 1, Spiridon, Hornyák, Mravikova 1. Csere: Pálinger (kapus) – Mayer, Deáki, Rotis-Nagy, Herr A. 8/1, Görbicz 10/6. Vezetőedző: Konkoly Csaba

Kiállítások: 10 ill. 10 perc