-
Nyitott templomajtók
Április 13-án, virágvasárnap a Krisztus Király templomban megismerhető és közelről látható a Torinói Lepel hiteles másolata. Egész nap nyitott templomajtóval várják a látogatókat. Ezen kívül április 18-19-én is lehetőség lesz a lepel megtekintésére.
2025.04.06. -
Nagyböjti kóruskoncert
Április 12-én szombaton este hét órakor kezdődik a Jézus Szíve templomban a Vox Mirabilis Kamarakórus nagyböjti koncertje, melynek meghívott vendége lesz a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus.
2025.04.06. -
Él minden jobb magyarnak lelkében
Folytatódott a Kodolányi János Egyetem Szabadegyeteme, "Él minden jobb magyarnak lelkében" címmel. Az előadáson a legnagyobb magyar, Gróf Széchenyi István miniszterelnöksége került a középpontba.
2025.04.04. -
Történelmi bélyegek a Hétvezérben
Folytatódott a Székesfehérvár Városi Bélyeggyűjtő Kör iskolai bélyegbemutató programja, mely a székesfehérvári általános iskolákat látogatja végig. A Hét Vezér Általános Iskolába a Humán hét keretében egyebek mellett történelmi bélyegeket is megcsodálhattak a gyerekek.
2025.04.04.
Nemzetközi konferenciát rendeznek az 1944-es sorsfordító eseményekről

A Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Levéltár, a Kodolányi János Egyetem, illetve Székesfehérvár Önkormányzata által közösen rendezett konferencián a résztvevők megismerhetik a nyolcvan évvel ezelőtti tragikus, sorsfordító eseményeket és azok szereplőt.
Emellett sor kerül a Rendszerváltó Szemle folyóirat ugyanezen témát feldolgozó 2024/3–4. lapszámának bemutatójára is.
Az előadások során szó lesz többek között az 1944-es magyarországi elitváltásokról, a versengő magyar emigráns szervezetekről Amerikában 1941 és 1945 között, Raoul Wallenbergről és a háborús diplomáciáról, az 1944. március 19. és 1944. október 15. közötti időszakról a Horthy család szemszögéből, az 1944-es székesfehérvári hatalomváltásokról, Erdélyről és a magyar-román határ kérdésről 1944-45-ben, az angyalföldi vendettáról, azaz a budapesti Teve utcai tanoncellenállók elfeledett történetéről, valamint az 1944-es esztendő emigrációs megítéléséről.
A tudományos előadásokat az 1944-es évet bemutató kamarakiállítás egészíti ki, majd 15.30 órakor koszorúzással egybekötött megemlékezésre kerül sor a második világháború és a holokauszt áldozatainak tiszteletére. Az izgalmas és tanulságos történelmi utazást kínáló konferencián bárki részt vehet, előzetes bejelentkezés nem szükséges. A belépés díjtalan, mindenkit szeretettel várnak!