-
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
„Egy fény a szorongatásban”
Egy szikszói ortodox magyar zsidó, Fleischmann Izrael visszaemlékezéseit tartalmazza az a kötet, amelynek bemutatóját november 24-én, vasárnap 16 órától tartják a Vörösmarty Színházban.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Nemzetközi konferenciát rendeznek az 1944-es sorsfordító eseményekről
A Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Levéltár, a Kodolányi János Egyetem, illetve Székesfehérvár Önkormányzata által közösen rendezett konferencián a résztvevők megismerhetik a nyolcvan évvel ezelőtti tragikus, sorsfordító eseményeket és azok szereplőt.
Emellett sor kerül a Rendszerváltó Szemle folyóirat ugyanezen témát feldolgozó 2024/3–4. lapszámának bemutatójára is.
Az előadások során szó lesz többek között az 1944-es magyarországi elitváltásokról, a versengő magyar emigráns szervezetekről Amerikában 1941 és 1945 között, Raoul Wallenbergről és a háborús diplomáciáról, az 1944. március 19. és 1944. október 15. közötti időszakról a Horthy család szemszögéből, az 1944-es székesfehérvári hatalomváltásokról, Erdélyről és a magyar-román határ kérdésről 1944-45-ben, az angyalföldi vendettáról, azaz a budapesti Teve utcai tanoncellenállók elfeledett történetéről, valamint az 1944-es esztendő emigrációs megítéléséről.
A tudományos előadásokat az 1944-es évet bemutató kamarakiállítás egészíti ki, majd 15.30 órakor koszorúzással egybekötött megemlékezésre kerül sor a második világháború és a holokauszt áldozatainak tiszteletére. Az izgalmas és tanulságos történelmi utazást kínáló konferencián bárki részt vehet, előzetes bejelentkezés nem szükséges. A belépés díjtalan, mindenkit szeretettel várnak!