-
Éjféli mise a Bazilikában
December 24-én, Karácsony éjjelén az éjféli püspöki szentmisét a Fehérvár Televízió élőben közvetíti a székesfehérvári Szent István király-székesegyházból. A karácsonyi éjféli misét Spányi Antal, megyés püspök celebrálja. Az éjféli mise zárja le az adventet, föloldja a karácsonyi böjtöt és bevezeti az egész ünnepkört.
2024.12.20. -
Kodályos karácsony
Karácsonyi hangversenyt adtak a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI diákjai a Szent Imre templomban. A koncerten az ének-zenei tagozatra járó diákok és valamennyi énekkari formáció fellépett. A tiszta, csengő gyermekhangok betöltötték a templomot és ünnepi hangulatot varázsoltak a zsúfolásig megtelt padsorokban ülő hallgatóság szívébe.
2024.12.20. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Nemzetközi konferenciát rendeznek az 1944-es sorsfordító eseményekről
A Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Levéltár, a Kodolányi János Egyetem, illetve Székesfehérvár Önkormányzata által közösen rendezett konferencián a résztvevők megismerhetik a nyolcvan évvel ezelőtti tragikus, sorsfordító eseményeket és azok szereplőt.
Emellett sor kerül a Rendszerváltó Szemle folyóirat ugyanezen témát feldolgozó 2024/3–4. lapszámának bemutatójára is.
Az előadások során szó lesz többek között az 1944-es magyarországi elitváltásokról, a versengő magyar emigráns szervezetekről Amerikában 1941 és 1945 között, Raoul Wallenbergről és a háborús diplomáciáról, az 1944. március 19. és 1944. október 15. közötti időszakról a Horthy család szemszögéből, az 1944-es székesfehérvári hatalomváltásokról, Erdélyről és a magyar-román határ kérdésről 1944-45-ben, az angyalföldi vendettáról, azaz a budapesti Teve utcai tanoncellenállók elfeledett történetéről, valamint az 1944-es esztendő emigrációs megítéléséről.
A tudományos előadásokat az 1944-es évet bemutató kamarakiállítás egészíti ki, majd 15.30 órakor koszorúzással egybekötött megemlékezésre kerül sor a második világháború és a holokauszt áldozatainak tiszteletére. Az izgalmas és tanulságos történelmi utazást kínáló konferencián bárki részt vehet, előzetes bejelentkezés nem szükséges. A belépés díjtalan, mindenkit szeretettel várnak!