-
Látogatás a DigiSuliban
Nagyságrendileg 80 ezer dollárral támogatta a DigiSuli segítő szándékát a Cosmopolitan Lions Club: a fehérvári iskola 2022 óta közel 30 ukrán gyermek oktatását vállalja ingyenesen. Szerdán az intézménybe érkezett Fabrício Oliveira, a Lions Clubok Nemzetközi Szövetségének elnöke, akit Székesfehérvár nevében Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntött.
2025.04.02. -
Feloldják a látogatási tilalmat
2025. április 03-tól megszűnik a korábban elrendelt látogatási tilalom a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. A hatósági intézkedés a vármegye területén működő valamennyi fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézményére vonatkozik.
2025.04.02. -
Hogyan kezeljük az autizmust?
Kis-Jakab Éva gyógypedagógus volt a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház vendége. Az autizmus világnapjához kapcsolódva a spektrum zavaros gyerekek beilleszkedéséről és az autizmus alapfogalmairól beszélt az érdeklődőknek.
2025.04.03. -
Fókuszban a fiatalok
Szakmai napra várták a Székesfehérvári Diáktanács tagjait a Városháza dísztermébe. A fiatalok többek között hallhattak a generációk közötti különbségek mibenlétéről, és a városi továbbtanulási lehetőségekről is tájékozódhattak.
2025.04.03.
Neves fehérvári felolvasók is szerepelnek majd a készülő hangos Bibliában

A felolvasásra kerülő ószövetségi részeket a hétfői sajtótájékoztató keretében Dr. Benyik György professzor adta át, Ugrits Tamásnak, a Székesfehérvári Egyházmegye pasztorális helynökének.
Egy mintegy 5 ezer ember bevonásával készült, kézzel írott Biblia hasonmáskiadása érkezett hétfőn a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házba. A Szegedi Nemzetközi Biblikus Konferencia igazgatója, Mosns. Dr. Benyik György egyetemi tanár, plébános által elindított kezdeményezés keretében a következő hónapokban önkéntesek olvassák fel az Ószövetség teljes szövegét, s születik meg a hangos Biblia.
A hangrögzítésre a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban kerül sor, nyáron, amelyre a város neves előadóit, énekkarait, irodalmat kedvelő fiataljait szeretnék megszólítani.
„A Biblia Évében (2008) a Vatikán által végzett felmérés szerint a katolikus hívek 10%-a hallgatja és 1%-a olvassa a Bibliát. - hozzáteszem azt is, hogy jórészt az Újszövetséget.
Ez azt jelenti, hogy a társadalomban ez a tudásanyag - amelyet egyébiránt tankönyvként használtak évezredeken át - identitásképző erejű volt világnézet és istenkép szempontjából.
Így tudtak írást, könyvet, kultúrát, hitet továbbadni, sőt, ez a kultúra ihletett versekre, novellákra, regényekre, festményekre és templomépítésekre.
A programot elsősorban az „Y” és „Z”-generációknak szánjuk, hiszen ha egy fiatalnak egy bölcsességet egy másik fiatal mond, akkor az hatásosabb és nemcsak a végeredményre koncentrálunk, hanem az útra, amelyen mindez megvalósul” - emelte ki Mons. Dr. Benyik György, egyetemi tanár, a Szegedi Nemzetközi Biblikus Konferencia Alapítvány igazgatója.
A kezdeményezés több célt is szolgál. „Mivel a fiatalok olvasási kultúrája szűkül, érdemes lenne ebbe a programba fokozottan bevonni az egyházi középiskolásokat és a hitoktatókat, akik ezáltal személyes tapasztalatokat szereznének az olvasás élményéről, és egyben a Magyarországon beszélt dialektusokat is rögzítenék.” - tette hozzá a biblikus professzor.
„A Biblia felolvasásának Székesfehérváron már hagyományai vannak, hiszen adventi időben mindig sokan jelentkeznek az Újszövetség Maratonra. Célunk a versmondásban vagy más kulturális területen kiemelkedő teljesítményt nyújtó fiatalok megszólítása. Az olvasást az augusztus ünnepkörhöz kapcsolódva, itt, a Szent László teremben szeretnénk megvalósítani.” - tájékoztatott Jakubek Tiborné, a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház igazgatója.
„Fontos, hogy olvassuk és megértsük a Bibliát. Amikor a Bibliát a kezünkbe vesszük, az élő Isten szívdobogását halljuk. Ezzel a tisztelettel, hittel, bizalommal kell a kezünkbe vennünk a Bibliát, így olvasni és az olvasottakat továbbadni.” - hangsúlyozta Ugrits Tamás, a Székesfehérvári Egyházmegye pasztorális helynöke.