-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Neves fehérvári felolvasók is szerepelnek majd a készülő hangos Bibliában
A felolvasásra kerülő ószövetségi részeket a hétfői sajtótájékoztató keretében Dr. Benyik György professzor adta át, Ugrits Tamásnak, a Székesfehérvári Egyházmegye pasztorális helynökének.
Egy mintegy 5 ezer ember bevonásával készült, kézzel írott Biblia hasonmáskiadása érkezett hétfőn a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házba. A Szegedi Nemzetközi Biblikus Konferencia igazgatója, Mosns. Dr. Benyik György egyetemi tanár, plébános által elindított kezdeményezés keretében a következő hónapokban önkéntesek olvassák fel az Ószövetség teljes szövegét, s születik meg a hangos Biblia.
A hangrögzítésre a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban kerül sor, nyáron, amelyre a város neves előadóit, énekkarait, irodalmat kedvelő fiataljait szeretnék megszólítani.
„A Biblia Évében (2008) a Vatikán által végzett felmérés szerint a katolikus hívek 10%-a hallgatja és 1%-a olvassa a Bibliát. - hozzáteszem azt is, hogy jórészt az Újszövetséget.
Ez azt jelenti, hogy a társadalomban ez a tudásanyag - amelyet egyébiránt tankönyvként használtak évezredeken át - identitásképző erejű volt világnézet és istenkép szempontjából.
Így tudtak írást, könyvet, kultúrát, hitet továbbadni, sőt, ez a kultúra ihletett versekre, novellákra, regényekre, festményekre és templomépítésekre.
A programot elsősorban az „Y” és „Z”-generációknak szánjuk, hiszen ha egy fiatalnak egy bölcsességet egy másik fiatal mond, akkor az hatásosabb és nemcsak a végeredményre koncentrálunk, hanem az útra, amelyen mindez megvalósul” - emelte ki Mons. Dr. Benyik György, egyetemi tanár, a Szegedi Nemzetközi Biblikus Konferencia Alapítvány igazgatója.
A kezdeményezés több célt is szolgál. „Mivel a fiatalok olvasási kultúrája szűkül, érdemes lenne ebbe a programba fokozottan bevonni az egyházi középiskolásokat és a hitoktatókat, akik ezáltal személyes tapasztalatokat szereznének az olvasás élményéről, és egyben a Magyarországon beszélt dialektusokat is rögzítenék.” - tette hozzá a biblikus professzor.
„A Biblia felolvasásának Székesfehérváron már hagyományai vannak, hiszen adventi időben mindig sokan jelentkeznek az Újszövetség Maratonra. Célunk a versmondásban vagy más kulturális területen kiemelkedő teljesítményt nyújtó fiatalok megszólítása. Az olvasást az augusztus ünnepkörhöz kapcsolódva, itt, a Szent László teremben szeretnénk megvalósítani.” - tájékoztatott Jakubek Tiborné, a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház igazgatója.
„Fontos, hogy olvassuk és megértsük a Bibliát. Amikor a Bibliát a kezünkbe vesszük, az élő Isten szívdobogását halljuk. Ezzel a tisztelettel, hittel, bizalommal kell a kezünkbe vennünk a Bibliát, így olvasni és az olvasottakat továbbadni.” - hangsúlyozta Ugrits Tamás, a Székesfehérvári Egyházmegye pasztorális helynöke.