-
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
„Egy fény a szorongatásban”
Egy szikszói ortodox magyar zsidó, Fleischmann Izrael visszaemlékezéseit tartalmazza az a kötet, amelynek bemutatóját november 24-én, vasárnap 16 órától tartják a Vörösmarty Színházban.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Nők és férfiak – forradalmi szerepek Székesfehérváron
Egy történelmi lányregény a színpadon és egy élőkép, amelyben megelevenedik Munkácsy Mihály Tépéscsinálók festménye.
Az ÖKK Podcast friss epizódjában a nők forradalmi szerepéről született előadásokról a Kodolányi János Gimnázium Színpadka színjátszó csoportjának vezetőjével, Bobory-Michna Boglárkával és a Szabad Színház: Halk szavú hősök előadásának rendezőjével, Nagy Judittal hallhatnak beszélgetést.
Váczi Márk történésszel, a Szent István Király Múzeum munkatárásával három, városunkhoz kötődő fiatalember nyomába eredünk: egy jogász-újságíró, aki Székesfehérvárra hozza a forradalom híreit, egy fehérvári születésű bencés tanár, aki kalandos utat jár be – tábori pap, Kossuth Lajos és Ferenc József gyermekeinek nevelője – és egy vármegyei arisztokrata, aki a nemzetőrség szervezésében vállal szerepet.
Boross Mihály, Rónay Jácint és gróf Batthyány István történetét ismerhetik meg a hallgatók. A műsorban kiderül, hogy az egykori Sas, ma Ady Endre utcában áll Rónay szülőháza, a Hiemer-házban Boross Mihály, a Basa utcában pedig a 12 pontot kiadó egykori nyomda emlékét idézik a táblák, és fény derül további olyan tárgyi emlékekre is, amelyek Székesfehérváron őrzik a reformkor történeteit.