-
Éjféli mise a Bazilikában
December 24-én, Karácsony éjjelén az éjféli püspöki szentmisét a Fehérvár Televízió élőben közvetíti a székesfehérvári Szent István király-székesegyházból. A karácsonyi éjféli misét Spányi Antal, megyés püspök celebrálja. Az éjféli mise zárja le az adventet, föloldja a karácsonyi böjtöt és bevezeti az egész ünnepkört.
2024.12.20. -
Kodályos karácsony
Karácsonyi hangversenyt adtak a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI diákjai a Szent Imre templomban. A koncerten az ének-zenei tagozatra járó diákok és valamennyi énekkari formáció fellépett. A tiszta, csengő gyermekhangok betöltötték a templomot és ünnepi hangulatot varázsoltak a zsúfolásig megtelt padsorokban ülő hallgatóság szívébe.
2024.12.20. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Nők és férfiak – forradalmi szerepek Székesfehérváron
Egy történelmi lányregény a színpadon és egy élőkép, amelyben megelevenedik Munkácsy Mihály Tépéscsinálók festménye.
Az ÖKK Podcast friss epizódjában a nők forradalmi szerepéről született előadásokról a Kodolányi János Gimnázium Színpadka színjátszó csoportjának vezetőjével, Bobory-Michna Boglárkával és a Szabad Színház: Halk szavú hősök előadásának rendezőjével, Nagy Judittal hallhatnak beszélgetést.
Váczi Márk történésszel, a Szent István Király Múzeum munkatárásával három, városunkhoz kötődő fiatalember nyomába eredünk: egy jogász-újságíró, aki Székesfehérvárra hozza a forradalom híreit, egy fehérvári születésű bencés tanár, aki kalandos utat jár be – tábori pap, Kossuth Lajos és Ferenc József gyermekeinek nevelője – és egy vármegyei arisztokrata, aki a nemzetőrség szervezésében vállal szerepet.
Boross Mihály, Rónay Jácint és gróf Batthyány István történetét ismerhetik meg a hallgatók. A műsorban kiderül, hogy az egykori Sas, ma Ady Endre utcában áll Rónay szülőháza, a Hiemer-házban Boross Mihály, a Basa utcában pedig a 12 pontot kiadó egykori nyomda emlékét idézik a táblák, és fény derül további olyan tárgyi emlékekre is, amelyek Székesfehérváron őrzik a reformkor történeteit.