-
Éneklő Ifjúság a Táncházban
A négy fehérvári mellett Gárdonyból, Fehérvárcsurgóról, Kápolnásnyékről, Pázmándról és Tatabányáról érkezett kórus az Éneklő Ifjúság hangversenyére. A kilenc énekkar a Malom utcai Táncházban lépett közönség elé kedden délelőtt. Előadásukat háromtagú zsűri értékeli és minősíti A és B kategóriában.
2025.04.15. -
Szanyi Irma Zongoraverseny
Négy vármegye, Fejér, Somogy, Tolna és Veszprém zeneiskoláiban tanuló zongoristák versenyeznek szerdán Székesfehérváron. A Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI, valamint a Tálos Edit Alapítvány által közösen szervezett VII. Alapfokú Szanyi Irma Zongoraversenyre 85 diák jelentkezett.
2025.04.15. -
Kilenc kórus mérte össze tudását
Gyermekdallal telt meg a Malom utcai Táncház. A Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ szervezésében idén kilenc kórus mérhette össze tudását városunkban az Éneklő Ifjúság hangversenyén.
2025.04.15. -
Nagyböjti koncert
Nagyböjti koncertet adott a Vox Mirabilis Kamarakórus a Jézus Szíve templomban. A hangverseny vendége a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus volt.
2025.04.15.
Nők és férfiak – forradalmi szerepek Székesfehérváron

Egy történelmi lányregény a színpadon és egy élőkép, amelyben megelevenedik Munkácsy Mihály Tépéscsinálók festménye.
Az ÖKK Podcast friss epizódjában a nők forradalmi szerepéről született előadásokról a Kodolányi János Gimnázium Színpadka színjátszó csoportjának vezetőjével, Bobory-Michna Boglárkával és a Szabad Színház: Halk szavú hősök előadásának rendezőjével, Nagy Judittal hallhatnak beszélgetést.
Váczi Márk történésszel, a Szent István Király Múzeum munkatárásával három, városunkhoz kötődő fiatalember nyomába eredünk: egy jogász-újságíró, aki Székesfehérvárra hozza a forradalom híreit, egy fehérvári születésű bencés tanár, aki kalandos utat jár be – tábori pap, Kossuth Lajos és Ferenc József gyermekeinek nevelője – és egy vármegyei arisztokrata, aki a nemzetőrség szervezésében vállal szerepet.
Boross Mihály, Rónay Jácint és gróf Batthyány István történetét ismerhetik meg a hallgatók. A műsorban kiderül, hogy az egykori Sas, ma Ady Endre utcában áll Rónay szülőháza, a Hiemer-házban Boross Mihály, a Basa utcában pedig a 12 pontot kiadó egykori nyomda emlékét idézik a táblák, és fény derül további olyan tárgyi emlékekre is, amelyek Székesfehérváron őrzik a reformkor történeteit.