-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Októberben indul az Alcoa és a Kodolányi közös képzése
Vállalati ügyvitel szakirányú továbbképzést indít a Kodolányi János Főiskola az Alcoa-Köfém Kft.-vel közösen kialakított tanterv alapján, a Shared Services szektor szakember utánpótlásának támogatására. A várhatóan 2015 október végén induló két féléves képzésre bármilyen diplomával rendelkező, akár pályakezdő friss diplomások is jelentkezhetnek.
2015.09.11. 16:13 |
Vállalati ügyvitel szakirányú továbbképzést indít a Kodolányi János Főiskola az Alcoa-Köfém Kft.-vel közösen kialakított tanterv alapján, a Shared Services szektor szakember utánpótlásának támogatására, várhatóan már 2015 október végén.
Nemzetközi vállalati igényekre épülő képzési programot dolgozott ki közösen az Alcoa Global Business Services és Kodolányi János Főiskola. A székesfehérvári székhelyű Alcoa Global Business Services pénzügyi és számviteli szolgáltatásokat nyújt a magyar és globális Alcoa érdekeltségek számára. A folyamatosan fejlődő, immár több mint 400 munkatársat foglalkoztató szervezet rendszeresen kínál pozíciókat a nyelveket beszélő, diplomás szakemberek számára. A nem gazdasági területeken végzett hallgatók, a Shared Service szektorban használható alapvető pénzügyi, számviteli ismereteket a jövőben a Kodolányi János Főiskolával közösen kialakított képzési program keretében sajátíthatják el. A várhatóan 2015 október végén induló két féléves képzésre bármilyen diplomával rendelkező, akár pályakezdő friss diplomások is jelentkezhetnek. A szakirányú továbbképzési szakot elvégzők „Vállalati ügyviteli szakember” megnevezésű diplomát szereznek.
A közvetített ismeretek nem vállalat-specifikusak, a diplomát megszerzők nemzetközi-, nagy- és középvállalati körben, és szolgáltató központokban hasznosítható tudásra tesznek szert. A képzésben részt vevő hallgatók egyebek mellett megismerik az alapvető gazdasági, üzleti fogalmakat, a lean szemléletet (költséghatékonyság módjait, területeit, a folyamatos fejlesztés, standardizálás igényeit), a számviteli pénzügyi beszámoló részeit, összefüggéseit és a kapcsolódó fogalmakat, az alapvető könyvelési tranzakciókat (banki, tárgyi eszköz, vevő-szállító könyvelés, elhatárolások), az alapvető pénzügyi mutatókat, a megtérülési mutatókat, a terv- és tényelemzést; a kintlévőség fogalmát és kezelésének módszereit, a főbb adónemeket, különös tekintettel a társasági adózásra, az audit fogalmát, a külső és belső audit közötti különbséget, a SOX szabályozást és az ezzel összefüggő belső kontrollal kapcsolatos rendszerkövetelményeket, a logisztikai alapfogalmakat, a beszerzési, termelési, értékesítési logisztikát, a külkereskedelem szabályait és az Oracle integrált vállalatirányítási rendszert.
A félévente 90 órás képzés, péntek délutáni és szombati elfoglaltságot jelent Székesfehérváron. A képzés nyelve magyar.