Öldöklő csatában nyert az Alba Volán SC

A nagy vetélytárs, Graz elleni fiaskó után az EBEL egyik legerősebb csapata, a bajnoki címre is esélyes Klagenfurt AC ellen igyekezett javítani az Alba Volán SC. A tabella nyolcadik helyén álló fehérváriak nem számíthattak sok jóra a KAC ellen, de bíztak a csodában, a feltámadásban, abban, hogy nagy elszántsággal ki lehet kapaszkodni abból a tátongó gödörből, amiben már jó néhány mérkőzés óta kecmereg a csapat. Alba Volán SC – Klagenfurt AC 5–4 (1-3, 2-1, 1-0, 0-0)bü.
2008.11.30. 20:43 |

Az első percben még Palkovics fonák lövésével indult a mérkőzés, de a hét minőségi kanadai légióssal felálló Klagenfurt gyorsan helyre tette a fellángoló hazaiakat. Igaz, ehhez kellett a botrányosan védekező Volán. A második percben Hager közvetlen közelről mattolta a pihenő Szupert helyettesítő Hetényi Zoltánt, majd egy kihasználatlanul hagyott fehérvári emberelőny után megint rezdült a Volán hálója: a hetedik minutumban Schellander köszönte szépen a védők tétlenségét, és Hetényi mellett biztos kézzel helyezett a kapuba, 0-2. A fehérváriak picit összekapták magukat, és egy emberfóros helyzetből eredményesek voltak, Martz lekészítésébe Fekete Dániel piszkált bele a 10. perc elején, szépített a Volán. Csupán 54 másodpercig lehetett örülni, és bizakodni, mert a 10. perc végén megint Hager csinált bolondot Hetényiből, ami után újoncot avathatott az EBEL-ben a kék-fehér együttes: Ted Sator Becze Zoltánt küldte a ketrec elé másik fiatal kollégája helyett. Ezután már kiegyenlített játék folyt a jégen, Becze nem illetődött meg, és többször is védett, míg a túloldalon Nagy Gergő lövése jelentett veszélyt Enzenhofer ketrecére.

A második harmadot emberhátárnyan kezdte a Volán, de Becze állta az osztrákok rohamait, majd aztán ahogy kiegészültek a fehérváriak megint megfogyatkoztak, de ezt kivédekezték a kék-fehérek. A kilenc perc alatt három kétpercessel sújtott Alba már nem viselte el a nyomást a 29. percben, amikor Harand váltotta gólra Bown passzát, 1-4-re alakítva az állást. Háromgólos hátrányban már hallani lehetett az első elkeseredett szurkolói véleményeket, és talán ennek hatására, vagy éppen a hokisok önérzetéből adódóan szárnyra kapott az egyébként szárnyaszegett hazai csapat. Ratz és Brown együtt ülhetett a büntetőpadra, és a kettős fórt sikerült gólra váltani: a 35. percben Nick Martens formálta az állást. Óriási rohamra indultak a fehérváriak. A fiatalok beszorították a Klagenfurtot, Sofron, Nagy Gergő és Hegyi veszélyeztettek, míg a másik oldalon Becze védte fontos pillanatban Geier kontráját. A 37. percben Martz ziccerét védte Enzenhofer kapus, nem sokkal később azonban már tehetetlen volt. A 38. minutumban Martz harcosságát és a saját maga második gólját szerző Fekete Dániel helyzetfelismerését dicsérte a Volán harmadik találata.

A harmadik harmadban iszonyatos iramot diktált a Volán. Szinte felszántotta a jeget a hazai csapat, úgy rohamozott a KAC kapujára, Enzenhofer igazán megizzadhatott ketrece előtt. A 47. percben aztán bosszankodhatott is, mert egy remek összjáték után Horváth András korongja talált utat a hálóba, 1-4-ről állt talpra az Alba, és egyenlített. A hátralevő időben Enzenhofernek és Beczének is kellett tornáznia a kapuban, de többször már nem piszkáltak maguk mögé a kapusok.
 A 4-4-es rendes játékidő után a hosszabbításban nem esett gól, így a szétlövés döntött a pontok sorsáról.

A büntetőknél Fekete és Kovács Csaba is betaláltak, míg a debütáló Becze Zoltánt méltán ünnepelhette a fehérvári publikum, hiszen Ratz és Hager kísérletét is hárította. Az Alba Volán 5-4-re nyert, és két nagyon fontos ponttal lett gazdagabb egy olyan mérkőzésen, melyen mindenki számára példát mutatott a fehérvári alakulat küzdeni tudásból.

Alba Volán SC – Klagenfurt AC 5–4 (1-3, 2-1, 1-0, 0-0)bü.