-
Február végéig lehet pályázni a programra
Idén is meghirdeti a Fejér Termék pályázatot a Fejér Vármegyei Önkormányzat. A Nagydíj címre, illetve a Minősített Fejér Termék jelölésre 2025. február 28-ig lehet benyújtani a pályázatokat. A díjakat a Vármegyenapon adják majd át.
2025.01.09. -
Használt autót Fehérvárról
Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.
2024.12.19. -
Kyndryl munkavállalói élmény
A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.
2024.12.16. -
Videoton évzáró
A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.
2024.12.13.
Önjáró biomassza gépet fejleszt a fehérvári Smartsol Engineering
Önjáró biomasszagyűjtő gép fejlesztésén dolgozik a székesfehérvári Smartsol Engineering Kft. A több mint 129 millió forint összköltségű kutatás-fejlesztési munka megvalósítására 77 millió forint uniós támogatást nyert a Gazdaságfejlesztési Operatív Program (GOP) keretében a vállalkozás. A 2013 közepére elkészülő gép lánctalpai segítségével bármilyen terepen képes lesz dolgozni. A begyűjtött növényi részeket feldarabolja, és a gabonakombájnokhoz hasonlóan egy menetben bálákba tömöríti majd.
2011.12.07. 16:42 |
Önjáró biomasszagyűjtő gép fejlesztésén dolgozik a székesfehérvári Smartsol Engineering Kft. A több mint 129 millió forint összköltségű kutatás-fejlesztési munka megvalósítására 77 millió forint uniós támogatást nyert a Gazdaságfejlesztési Operatív Program (GOP) keretében a vállalkozás – mondta a cég ügyvezetője.
Makai Miklós tájékoztatása szerint a projekt célja, hogy az erdészeti gazdálkodás során keletkező biomassza - elsősorban lomb, bozót, gally, fás szárak és ágak - jelenleg még veszteségnek számító, több százezer tonnára tehető, mintegy 20 százaléka is hasznosítható legyen az energia- vagy hőtermelés számára.
A 2013 közepére elkészülő gép lánctalpai segítségével bármilyen terepen képes lesz dolgozni. A begyűjtött növényi részeket feldarabolja, és a gabonakombájnokhoz hasonlóan egy menetben bálákba tömöríti majd. A biomassza tömböket maga mögött hagyja, ahol természetes módon kiszáradnak, vagy a betakarítógép egyből felpakolja azokat egy szállító járműre.
A gép speciális lánctalpaival kivételes manőverezésre lesz képes, s a kisebb talajnyomás miatt kíméli majd az erdőt, a környezetet. A gépet nemcsak megtervezi, hanem el is készíti a gazdasági társaság - tájékoztatott a cég ügyvezetője. Miután a Smartsol Engineering Kft.-nek korszerű megmunkáló gépei, s berendezései vannak, az esetleges sorozatgyártást is el tudja majd látni - tette hozzá Makai Miklós. A 15-25 munkavállalót foglalkoztató vállalkozás a válság időszakát technológiai fejlesztésekre használta fel. Elsősorban a megmunkálás, a minőségellenőrzés és a vállalatirányítás területén fejlesztett, s új területként bekapcsolódott a megújuló energiák hasznosításával kapcsolatos tervezési, fejlesztési munkákba.
A cég 2009-ben és 2010-ben 8-10 százalékos eredményesség mellett 450 millió forint árbevételt ért el, ami tavaly a gazdasági válság következményeként minimális nyereség mellett, mintegy felére csökkent.