Orvosi laboratóriumi asszisztens képzés a korszerű diagnosztikáért

A laboratóriumi diagnosztika kulcsfontosságú a személyre szabott gyógyászatban és a megelőzésben egyaránt. Alapvető elvárás, hogy a laboratóriumok megbízhatóan, pontosan és gyorsan végezzék munkájukat, hiszen csak így lehet sikeres a gyógyítás.
2015.12.16. 18:52 |
A laboratóriumi diagnosztika kulcsfontosságú a személyre szabott gyógyászatban és a megelőzésben egyaránt. Alapvető elvárás, hogy a laboratóriumok megbízhatóan, pontosan és gyorsan végezzék munkájukat, hiszen csak így lehet sikeres a gyógyítás.

A szakképzett munkaerő folyamatos biztosítása az egészségügyi szektorban kiemelten fontos. Különösen igaz ez a laboratóriumi szakmára, mely sajnos – az egészségügyben betöltött központi szerepe ellenére – szakember hiánnyal küszködik. A pályaelhagyás, vagy nyugdíjazás miatt fellépő, fenyegető munkaerőhiány megelőzésének egyik lehetséges módja, ha a szakember pótlásról a munkáltató időben gondoskodik a kevésbé képzett munkavállalók beiskolázása, szakmai fejlődésének biztosítása révén. Ilyen tanfolyamok, továbbképzések megszervezését a Magyar Állam is támogatja a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) pályázattal.
A synlab Hungary Kft., Európa legnagyobb laboratóriumi hálózatának, a németországi székhelyű synlab Holding GmbH-nak magyarországi leányvállalata, forrást nyert a TÁMOP rendszerében az Emberi Erőforrások Minisztériumától munkahelyi képzés támogatására. A cég, az Európai Strukturális és Beruházási alapokból elnyert több, mint 46 millió Ft-os támogatással a Széchenyi 2020 program keretében, az Európai Unió és Magyarország Kormánya jóvoltából 23 fő laboratóriumi asszisztenst képzett, akik új tudásukkal több kórházi, szakrendelői laboratórium munkáját segítik, így többek között a Fejér Megyei Szent György kórház laboratóriumáét is. Az új munkatársak megszerzett kompetenciáik révén hozzájárulnak ahhoz, hogy az érintett laboratóriumok kiváló minőségű munkát végezhessenek. Mindehhez a synlab biztosítja a fejlett technikai hátteret, az országos, illetve európai lefedettség pedig hozzájárul ahhoz, hogy a lehető legszélesebb vizsgálati kínálat álljon a lakosság rendelkezésére.

A synlab hálózatán belül megtalálhatóak a kórházi vagy szakrendelői környezetben üzemeltetett állami finanszírozású laboratóriumok, a saját szervezésű magánlaboratóriumok és magánvérvételi helyek egyaránt. A cég maximálisan elkötelezett arra nézve, hogy a laboratóriumok és a vérvételi szolgáltatás fejlesztésével, valamint a szakképzésben történő aktív részvétellel minél több ember számára elérhetővé tegye a korszerű, gyors és hatékony labordiagnosztikát, s így hozzájáruljon mind a lakosság egészségi állapotának javulásához, mind a magyar egészségügy megújulásához egyaránt. Köszönet a Magyar Államnak és az Európai Uniónak a támogatásért!

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.