-
A diákképviselet erősítése a cél
Csütörtökön Székesfehérvár adott otthont a PRIME Projekt szakmai zárókonferenciájának. A Városháza Dísztermében összegezték és értékelték a diákönkormányzati részvételi formák fejlesztésére három országban – Magyarországon, Romániában és Szlovákiában – életre hívott kétéves programot, ami a Nemzeti Ifjúsági Tanács és partnerszervezeteinek gondozásában, Erasmus+ támogatással valósulhatott meg.
2024.11.28. -
Köszönet az elmúlt évtizedekért
A Polgármesteri Hivatalban töltött 28, illetve 26 esztendőért mondott köszönetet dr. Cser-Palkovics András polgármester és dr. Bóka Viktor címzetes főjegyző Borosné Kocsis Erikának és Südi Gabriellának. A nyugdíjba vonuló kollégákkal szerdán reggel egy jó hangulatú beszélgetés keretében elevenítették fel az elmúlt évtizedekben köztisztviselőként végzett munka legfelejthetetlenebb pillanatait, végigkövetve a közigazgatásban bekövetkezett változásokat is.
2024.11.27. -
Sasvári Csilla a Sportbarátokban
A Vörösmarty Rádió szerkesztő-műsorvezetőjével, Sasvári Csillával folytatódott a Sportbarátok sorozat.
2024.11.28. -
Erősödő érdekképviselet
Befejeződött a Nemzeti Ifjúsági Tanács által életre hívott két éves program, melynek célja a fiatalok érdekképviseletének megerősítése volt.
2024.11.28.
Pedagógusköszöntés a Munkácsyban - miniszteri elismerést kapott Kálmán Katalin tanárnő
„Az iskola kell! A közösség kell!” – egy rendkívüli tanév végén rendkívüli pedagógusköszöntésre került sor a Munkácsy Mihály Általános Iskolában.
Tóth Péter igazgató megköszönte a tantestület munkáját, helytállását, kifejezve, hogy az utolsó három hónap történései olyan kihívások elé állították a tanárokat, mint amiket egy küzdősportban megélt váratlan helyzetekhez lehet hasonlítani.
Volt ebben kellő mennyiségű adrenalin, félelem, pánik is – de minden egyes napot mégis nyugodtan zárhatott az iskola. Köszönhetően a munkakultúrának, a fegyelmezettségnek és a szülők, illetve az egymás felé működő kommunikációnak, úrrá tudtak lenni a káoszon, mondta az igazgató. Az ünnepi gondolatok mellett a humornak is jutott hely: minden tanár – mint virtuóz nagymester – oklevelet kapott ’a tantermen kívüli digitális oktatáshoz szükséges, a 2020. évi világjárvány által ihletett akkreditált önképzésről’.
Kálmán Katalin 1987 óta dolgozik az iskolában: igazi szíve, motorja a közösségnek, elhivatott munkával járul hozzá az oktatás kiemelkedő hírnevéhez. Ahogy a méltatás fogalmaz, tisztelik mind a kollégák, mind pedig a szülők és a gyerekek, a szervezeti kultúra meghatározó személyisége, igazi csapatjátékos. Jelen volt az intézmény összes jelentős innovációjának a bevezetésében, megvalósításában, legtöbbször vezető szerepet betöltve, önzetlenül és szerényen. Szakmai munkáját a komplexitás jellemzi, számára a tanítás életforma. Szaktanári felkészültsége, módszertani eszköztára rendkívüli, kompetenciáit folyamatosan fejleszti: tanórái élményszerűek, folyamatosan épít a kooperativitásra, a differenciálásra, a tevékenykedtetésre, a logikus gondolkodásra.
Osztályfőnökként „második anyukája” a gyerekeknek, a szülők maximálisan bíznak benne, partnerként tekintenek rá. Feladatot vállal a város kulturális életében is: 21 éve a Fejér Megyei Honismereti Egyesület elnöke, évtizedek óta szervez megyei honismereti vetélkedőt.