Példamutató családi vállalkozás - a miniszterelnök adta át Simon István egyéni vállalkozó új üzemét


Erős, vállalkozni tudó családok és családi hagyományok nélkül aligha lesz erős hazánk - mondta Orbán Viktor miniszterelnök Kőszárhegyen, ahol ünnepélyesen átadta Simon István egyéni vállalkozó, fröccsöntő autóipari beszállító telephely-fejlesztési beruházását.
2014.03.03. 18:04 |
 Erős, vállalkozni tudó családok és családi hagyományok nélkül aligha lesz erős hazánk - mondta Orbán Viktor miniszterelnök Kőszárhegyen, ahol ünnepélyesen átadta Simon István egyéni vállalkozó, fröccsöntő autóipari beszállító telephely-fejlesztési beruházását.
A kormányfő hangsúlyozta: nem igaz, hogy csak a privatizált állami cégekből lehet és lehetett sikert elérni a magyar vállalkozói világban. "Igenis voltak Magyarországon a 80-as években induló vállalkozók, akik kijárva a vállalkozások iskoláját, megmászva a lépcsőfokokat eljutottak ide, ahol most vagyunk" - fogalmazott. Orbán Viktor megjegyezte, hogy az egyéni vállalkozás "mintha kihalt volna a mai modern világból", amelyet kft.-k és részvénytársaságok uralnak, mert az egyéni vállalkozások ebben az évezredben "nem elég jók Magyarországon". Emlékeztetett arra, hogy sok helyen indultak el hasonló cégek, és előbb-utóbb a család kezéből kikerült az érték, amit létrehozott. Hozzátette: Kőszárhegyen az ellenkezőjét tapasztalni, és a jövőt is családi vállalkozásként kívánják megélni.
A miniszterelnök elmondta: tárgyalt a cégtulajdonossal, és "szándékegybeesést nyilvánítottunk ki további fejlesztések dolgában". A másik egyeztetésük egy tanműhely működtetéséről szólt. Ezzel kapcsolatban Orbán Viktor kiemelte: a kormány a magyar gazdaság jelentős gyengeségeként tartja számon a jó minőségű szakmunkásképzés hiányát. "Ott járunk, hogy nem szégyellünk a kommunista rendszerhez visszanyúlni és a jó szakképzés, szakmunkásképzés hagyományát felújítani" - mondta. Megjegyezte: ez már nem az a gazdaság és ipar, ezért modernebb formákat találtak. A kamarák segítségével átvették a német mintát, a duális képzést elindították, és "ha a választók is úgy akarják, akkor jó esély van rá, hogy a programot teljesíteni fogjuk".
 
Orbán Viktor szólt a beruházásról is: a fejlesztés 550 millió forintba került, amelyből 100 millió forint volt az uniós támogatás, 130 millió a banki hitel és 220 millió forint az önerő. Közölte: 110 új munkahely jött létre, ezzel a családi vállalkozás létszáma 436-ra emelkedik. Orbán Viktor leszögezte: van elképzelésük a magyar gazdaság jövőjéről, ahol jelenleg kétezer exportképes magyar kkv van, amely saját erőből is képes külföldi piacra jutni.
Törő Gábor, a térség országgyűlési képviselője köszöntőjében elmondta: a Simon Művek 2015-re 100 géppel akar termelni, és az alkatrészgyártás mellett kész egységeket kívánnak beszállítani az autóipari cégeknek. Megjegyezte: a cég nemcsak telephelyekkel kötődik Szabadbattyánhoz és Kőszárhegyhez, hanem az üzemek fontos része a közösségek életének, a mindennapoknak. Fejér megyében egyharmaddal kevesebb a nyilvántartott álláskeresők száma, mint egy évvel ezelőtt. A tehetséges vállalkozók jóvoltából több ember zsebébe kerül tisztességes kereset, és több is marad benne a jó kormányzás miatt – tette hozzá.
 
Simon István cégtulajdonos köszönetét fejezte ki Orbán Viktornak és Szijjártó Péter külgazdasági államtitkárnak a pályázat sikeréért, mert "a támogatás nélkül nem lehetett volna megvalósítani a fejlesztést". Elmondta, hogy a munkák megszerzése és megtartása is komoly feladat a cégcsoport számára, amely "tőkeerős cégek között versenyez". A jövőről azt mondta: másfél éve készítenek elő egy külföldi beruházást a Vajdaságban, ahonnan 4-5, Szerbiában lévő nagyvállalatnak szállítanának be. Kőszárhegyen egy új, ötezer négyzetméteres gyártócsarnok építését tervezik 2015-re, amely további 100-120 új munkahelyet is jelentene. A Simon Műanyagfeldolgozó a beruházás révén a jelenlegi tároló kapacitását háromszorosára tudja bővíteni. A fejlesztés során három szinten nettó 4452 négyzetméternyi alapterület jött létre, amelyből 2952 négyzetméter a földszinti raktárrész, az emeleten 1500 négyzetméter szolgálja a cég adminisztrációját, és lehetőséget ad műhelyek kialakítására.
 
A Simon Műanyagfeldolgozó 1985-ben alakult, jelenleg 80 géppel tisztán műanyagfröccsöntéssel foglalkozik leginkább az autóipar számára. Havi 27 millió darabos termelésük legjelentősebb vevői között van a Tyco Electronics, a Harman Becker, az Interex, a Denso és a GE. Termékeik megtalálhatók a Ford, VW, BMW, Mercedes, Audi, Suzuki, Mitsubishi, Citroën és Peugeot gépjárművekben. A vállalkozás 2008-as éves árbevétele megközelítette az 1,4 milliárd forintot. Simon István egyéni vállalkozó 2011-ben 3,714 milliárd, 2012-ben 3,815 milliárd, tavaly 5,238 milliárd forint árbevételt realizált.

Gazdaság

  1. Február végéig lehet pályázni a programra

    Idén is meghirdeti a Fejér Termék pályázatot a Fejér Vármegyei Önkormányzat. A Nagydíj címre, illetve a Minősített Fejér Termék jelölésre 2025. február 28-ig lehet benyújtani a pályázatokat. A díjakat a Vármegyenapon adják majd át.

    2025.01.09.
  2. Használt autót Fehérvárról

    Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.

    2024.12.19.
  3. Kyndryl munkavállalói élmény

    A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.

    2024.12.16.
  4. Videoton évzáró

    A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.

    2024.12.13.