Petőfi szobránál emlékezett a város a márciusi forradalomra

 Közösen emlékezett ma az 1848/1849 -es forradalom és szabadságharcra Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Fejér Megyei Önkormányzat a Petőfi téren. A rendezvényre nagyon sok érdeklődő látogatott el, így a szobrot körülvevő térköves részen csak nehezen fértek el együtt az emlékezők és az előadók. A műsorban vers, ének és ünnepi köszöntő beszéd is szerepelt. "Büszkék lehetünk arra, hogy a magyarok sokszor fogtak össze egy közös ügy érdekében a történelem során." - emelte ki Székesfehérvár polgármestere. A koszorúzás után az Ikarus néptánccsoport adott műsort, majd a hagyományőrző fehérvári huszárok verbuváltak. (A képre kattintva megtekintheti galériánkat Wágner Csapó József fotóiból)
 Díszpolgári címeket és elismeréseket adományozott Fejér megye az ünnepen
2006.03.15. 17:22 |
 Közösen emlékezett ma az 1848/1849 -es forradalom és szabadságharcra Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Fejér Megyei Önkormányzat a Petőfi téren. A rendezvényre sok érdeklődő látogatott el, így a szobrot körülvevő térköves részen csak nehezen fértek el együtt az emlékezők és az előadók. A műsorban vers, ének és ünnepi köszöntő beszéd is szerepelt. "Büszkék lehetünk arra, hogy a magyarok sokszor fogtak össze egy közös ügy érdekében a történelem során." - emelte ki Székesfehérvár polgármestere. A koszorúzás után az Ikarus néptánccsoport adott műsort, majd a hagyományőrző fehérvári huszárok verbuváltak. (Képgalériánk Wágner Csapó József fotóiból)
 Díszpolgári címeket és elismeréseket adományozott Fejér megye az ünnepen

 A himnusz és a történelmi zászlók bevonulása után Matus György színművész szavalta el Buda Ferenc: Március című versét. A színész előadását Vakler Anna énekes követte, aki egy népdalt énekelt el a szabadságharc idejéből. A folytatásban Szabó Gábor a Megyei Közgyűlés elnöke mondta el ünnepi beszédét, melyben hangsúlyozta, hogy egy olyan országban élünk ma, amire elődeink vágytak, ahol szabadság van és nyitott számunkra az egész világ. Ezt követően Székesfehérvár polgármestere emlékezett. Warvasovszky Tihamér polgármester szerint a magyarság akkor sem felejti történelmét, ha az nem is mindig volt győztes. "Büszkék lehetünk arra, hogy a magyarok sokszor fogtak össze egy közös ügy érdekében a történelem során." - emelte ki Székesfehérvár polgármestere. A köszöntők után Kozáry Ferenc színművész szavalta el Vörösmarty Mihály: Honszeretet című versét, majd a városvezetők, politikai pártok és társadalmi szervezetek helyezték el koszorúikat Petőfi Sándor szobránál.