-
Megtalálták Mátyást a városban?
Az egykori Szűz Mária Bazilika az uralkodók, családtagjaik és más előkelő személyek számára szolgált temetkezési helyül, a feltárt maradványok a 2000-ben épült osszáriumban kerültek végleges elhelyezésre. Az itt őrzött csontok különböző szempontú tudományos vizsgálata jelenleg is zajlik, legfrissebb eredményeik egyike közelebb vihet Mátyás király azonosításához. A megjelent sajtóhírekre hivatkozva közleményt ad ki a Szent István Király Múzeum.
2025.04.15. -
Éneklő Ifjúság a Táncházban
A négy fehérvári mellett Gárdonyból, Fehérvárcsurgóról, Kápolnásnyékről, Pázmándról és Tatabányáról érkezett kórus az Éneklő Ifjúság hangversenyére. A kilenc énekkar a Malom utcai Táncházban lépett közönség elé kedden délelőtt. Előadásukat háromtagú zsűri értékeli és minősíti A és B kategóriában.
2025.04.15. -
Kilenc kórus mérte össze tudását
Gyermekdallal telt meg a Malom utcai Táncház. A Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ szervezésében idén kilenc kórus mérhette össze tudását városunkban az Éneklő Ifjúság hangversenyén.
2025.04.15. -
Nagyböjti koncert
Nagyböjti koncertet adott a Vox Mirabilis Kamarakórus a Jézus Szíve templomban. A hangverseny vendége a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus volt.
2025.04.15.
Pompás est - Haydn-nal nyit az Alba Regia Szimfonikusok Somorjai Sorozata

Esterházy „Pompakedvelő” Miklós ragyogó udvara a magyar és az európai zene történetének egyik fontos helyszíne volt: 1761-től évtizedeken át a bécsi klasszika nagymestere, Joseph Haydn vezette a herceg kiváló muzsikusokból álló zenekarát.
Az együttes előbb Kismartonban, majd 1766-tól a „magyar Versailles”, vagyis a fényűző eszterházai (fertődi) kastély falai között működött, hangversenyek és operaelőadások végtelen sorával szórakoztatva a zenét nemcsak kedvelő, de azt lelkesen művelő herceget és annak családi és baráti körét.
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar a Somorjai-sorozatot indító hangversenye ezt az egyedülálló miliőt idézi fel a patinás Szent István-teremben: a műsorban egy operanyitány után a különleges fináléjáról híres, 1772-ben keletkezett 45. „Búcsú” szimfónia, majd az 1787-ben egy párizsi megrendelésre komponált, a zeneszerzői tudást és a népszerű stílust mesterien ötvöző 88. G-dúr szimfónia csendül fel előadásukban. A hangversenyt a zenekar művészeti vezetője, Dobszay Péter Junior Prima-díjas karmester dirigálja.
Műsor:
Haydn: D-dúr nyitány
Haydn: 45. fisz-moll Búcsú szimfónia
Haydn: 88. G-dúr szimfónia