Pontosan, de gól nélkül - Döntetlent játszott az FC Fehérvár

A Soproni Liga, vagyis a labdarúgó NB1 18. fordulójának nyitányán a tabella kilencedik helyén álló FC Fehérvár a második Budapest Honvéd alakulatát fogadta. A fehérváriak az MTK legyőzése, és a kaposvári fiaskó után a Honvéd skalpjára is pályáztak, de a rendkívül alacsony színvonalú találkozón meg kellett elégedniük az egy ponttal. Helyzetekben sem bővelkedett a két csapat küzdelmes csatája, gólokban meg aztán végképp: 0-0-val zártak a felek.
2008.03.07. 21:58 |

A Budapest Honvéd kezdett aktívabban a szurkolók által látványos körítéssel indult összecsapáson, de az első tíz perc után már a hazaiak vették át az irányítást. Az FC Fehérvár nem csupán a labdabirtoklással elégedett meg, de megkezdte a helyzetek kidolgozását is, előbb Sifter lőtt a kapu fölé, majd Lázár 20 méterről a kapufa mellé bombázott. A 19. percben Simek Péter ugrott ki egy remek indítást követően, de a kifutó Borel mellett elperdített labdáját a gólvonal előtt Filó vágta szögletre. A sarokrúgás után rögtön Sitku került helyzetbe, de hat méterről leadott lövését bravúrral hárította a vendégek német nemzetiségű kapusa. Nem sokkal később Dvéri labdája tévesztett célt, a 31. percben pedig egy szabadrúgást követően Horváth Gábor fejelt a kapu fölé. A Honvéd első helyzetére a 37. percig kellett várni, ekkor eg szögletet követően Hercegfalvi fejelt veszélyesen, Sebők azonban a helyén volt. A félidő hajrájában Sitku középről, belsővel rúgta a labdát a Honvéd kapuja felé, Borelnek ez nem okozott gondot. A legnagyobb lehetőség a 41. percre maradt: Dvéri szabadrúgása után Koller fejelte el a beívelt labdát, ami centikkel kerülte el a jobb kapufát.
 A második játékrészben is a piros-kékek diktáltak. Farkas Balázs és Nagy Dániel a tizenhatoson kívülről próbálkozott átlövéssel, előbbi labdája a kapu bal oldalán, utóbbié a jobb oldalán szállt ki a pályáról. Az 52. percben megszerezhette volna a vezetést a kispesti együttes: Horváth Gábor rúgot luftot a térfél közepén, a megszerzett labdával pedig Abraham roboghatott senkitől sem zavartatva Sebők kapujára, az elefántcsontparti csatár azonban elpuskázta az ordító ziccert, csúnyán a kapu fölé durrantott. 20 perc tili-toli után Bárányos Zsolt veszélyeztetett, hat méterről leadott lövését Sebők bravúrral védte a bal felső sarok előtt. A mérkőzés hajrájában a csereként beállt Polonkai talán gólba tartó lövésébe vetődött bele Adewunmi. A gólért folytatott küzdelem zárszavaként Horváth Gábor kapu torkában megengedett gyengécske kísérletét fogta Borel, szétzúzva a gólra áhítozó szurkolók reményeit, maradt a 0-0.

FC Fehérvár – Budapest Honvéd 0-0

Sóstói Stadion, 2166 néző
 Vezette: Kassai (Erdős, Vámos)

FCF: Sebők – Lázár (Csobánki, 92.), Koller, Horváth, Mohl – Sifter, Farkas (Polonkai, 62.) – Simek, Dvéri, Nagy (Durica, 54.) – Sitku. Vezetőedző: Disztl László

Honvéd: Borel – Adewunmi, Filó, Smiljanic, Vincze – Ivancsics, Bárányos, Genito, Abass (Berdó, a szünetben) – Hercegfalvi (Zsolnai, 64.), Abraham (Koós, 76.). Vezetőedző: Supka Attila

Sárga lap: 1-1
 Szögletarány: 8-5