Pontot szerzett az Alba Volán Salzburgban

Bravúros pontszerzéssel közelít az EBEL tabellájának 9. helyéhez az Alba Volán SC jégkorong csapata. A fehérváriak az olimpiai selejtező miatti szünet után Palkovics Krisztián nélkül korcsolyáztak jégre a Red Bull Salzburg otthonában. Ted Sator együttese a második harmadban 3-1-es hátrányból egyenlített, sőt a rendes játékidő végén is egál volt az állás, és a hosszabbítás sem hozott döntést. A szétlövésben a bajnok volt a jobb, így a Volán egy pontot szerzett Salzburgban. Red Bull Salzburg – Alba Volán SC 5-4 bü. (1-0, 2-3, 1-1, 0-0, 1-0)
2009.02.13. 22:13 |
 Bravúros pontszerzéssel közelít az Erste Bank Eishockey Liga tabellájának kilencedik helyéhez az Alba Volán SC jégkorong csapata. A fehérváriak az olimpiai selejtező miatti szünet után Palkovics Krisztián nélkül korcsolyáztak jégre a Red Bull Salzburg otthonában. Ted Sator együttese a második harmadban 3-1-es hátrányból egyenlített, sőt a rendes játékidő végén is egál volt az állás, és a hosszabbítás sem hozott döntést. A szétlövésben a bajnok volt a jobb, így a Volán egy pontot szerzett Salzburgban.

Red Bull Salzburg – Alba Volán SC 5-4 bü. (1-0, 2-3, 1-1, 0-0, 1-0)

Az első harmadban Ulmer góljával vezetett a Red Bull, a 23. percben pedig már 2-0 volt az állás MacDonough révén. Néhány másodperc múlva azonban Nathan Martz válaszolt, 2-1, majd Foster megint kétgólosra hizlalta a hazai előnyt. A 28. percben nagy Gergő zárkóztatta fel a Volánt, majd a 40. minutumban Sofron István egyenlített, 3-3. A záró periódusban egy emberelőnyt váltott gólra Latusa, a 47. percben Ocskay Gábor emberhátrányból egalizált. 4-4 után jöhetett a hosszabbítás, majd a szétlövés, melynek győztes találatát Julien vitte be. A Red Bull 5-4-re nyert, az Alba Volán egy pontot szerzett, mellyel már pontszámban is az Olimpija Ljubljana lé került.
 A fehérváriak vasárnap 18 órától hazai környezetben zárják az EBEL 2008-09-es szezonját a Vienna Capitals ellen.