Rangadót nyert az FC Fehérvár a Győr ellen

A Győri ETO FC 21 bajnoki mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatát szakította meg az FC Fehérvár a Soproni Liga 24. fordulójában. A jó szériával rendelkező csapatok összecsapásán jó iramú, izgalmaktól sem mentes játékot produkáltak a felek, melynek végén az FC Fehérvár egygólos győzelmet aratott. A fehérváriak már sorozatban hatodszor örülhettek a három pontnak. FC Fehérvár – Győri ETO FC 1-0 (1-0)
2008.04.19. 22:40 |

A tavaszi eredmények alapján legjobban teljesítő két csapat csatáját az FC Fehérvár kezdte jobban. A 9. percben Jusuf Dajic-hoz került a labda, a bosnyák légiós várta, hogy valaki érkezzen mellette a bal oldalon, s mikor látta, hogy nem jön segítség, igazított egyet, s 18 méterről jobbal félmagasan kapura lőtt. Labdáját a vetődő Stevanovic csak beljebb segíteni tudta, 1-0. A gól után a Győr rögtön egyenlíthetett is volna, Koltai beadása után Brnovic fejesét Sebők a kapufa segítségével hárította. A 12. percben a fehérváriak végezhettek el szabadrúgást: Horváth Gábor remek lövését Stevanovic csak bravúrral tudta szögletre tornázni. Egy perccel később egy gördülékeny támadás végén Polonkai kapásból ballal a kapu fölé durrantott. Nem sokkal később Dajic növelhette volna az előnyt, de lövése pillanatában elévetődtek a védők. A 25. percben Polonkai levágódó lövése után Stark fejelte át saját kapusa felett a labdát, amit Stevanovic a gólvonalon kaparintott meg, az asszisztens nem, a fehérvári érzületú szurkolók azonban bennlátták a labdát…Ezután a Győr fokozatosan magához ragadta a kezdeményezést, többet birtokolta a labdát. A 29. percben egy visszagurított labdát Józsi György küldött kapura 15 méterről elemi erővel, azonban Sebők óriási bravúrral szögletre tolta a léc alól. Egy perc elteltével egy győri szabadrúgás után Horváthnak kellett a gólvonalról szögletre fejelnie a játékszert. A 32. percben megint nagyon közel került a gólszerzéshez a vendégcsapat: Horváth röviden szabadított fel, a labda Brnovic elé került, aki 12 méterről a kapufát találta telibe. Négy pperccel később megint Brnovic volt a főszereplő, Horváth lábai között lőtte el a labdát, amibe Sebők beleért, majd a visszavetődő Lázár mentett szögletre. A félidő zárásaként Polonkai 18 méterről dolgoztatta meg a zöld-fehérek portását, aki vetődve védett.

Fordulás után alábbhagyott a Győr lendülete, kiegyenlített volt a küzdelem, de az iram még mindig jobb volt, mint a már megszokott magyar ritmus. Az 59. percben Pákolicz fejelt a kapu mellé egy beadást követően, a 61. minutumban pedig Sifter Tamás 17 méterre az ETO kapujától fordulásból, kapásból bombázott, Stevanovic vetődve hárította a lövést. A küzdelmes mezőnyjátékot Józsi szabadrúgása színesítette, a megpattant labda nem csapta be Sebők kapust. A csereként beállt közönségkedvenc Dvéri Zsolt 23 méterről próbálkozott a 80. percben, majd a hátralevő időben a fehérváriak méginkább visszarendeződtek, okos játékkal őrizték előnyüket, egészen a lefújásig.

Az FC Fehérvár 1-0-s győzelmével sorozatban hatodszor örülhetett a három bajnoki pontnak, a Győr pedig búcsút inthetett 21 mérkőzéses veretlenségi sorozatának.

FC Fehérvár – Győri ETO FC 1-0 (1-0)

Sóstói Stadion, 3800 néző
 Vezette: Kassai (Ifj. Tóth, Vámos)

FCF: Sebők – Lázár, Koller, Horváth G., Mohl – Farkas, Sifter – Simek (Dvéri, 65.), Polonkai (Csobánki, 80.), Dajic (Nagy D., 70.) – Sitku. Vezetőedző: Disztl László

Győr: Stevanovic – Nikolov, Stark, Supic, Völgyi – Koltai, Eugene (Dudás, 62.), Józsi, Tokody (Böőr, a szünetben) – Pákolicz, Brnovic. Vezetőedző: Egervári Sándor

Gól: Dajic (9.p.)
 Sárga lap: 2-5
 Szögletarány: 3-11