Rangadót vesztett a Fehérép-Alcoa Debrecenben

A női kézilabda NB1 19. fordulójában ötgólos vereséget szenvedett a Fehérép - Alcoa -FKC együttese Debrecenben. A majd’ egyhónapos szünet után ismét tétmérkőzésen pályára lépő fehérváriak az első félidőben tartották a lépést a tabellán is üldöző Lokival, azonban a hazaiak második félidei robbantását már nem voltak képesek oltani. DVSC-AQUATICUM–FEHÉRÉP-ALCOA FKC 36–31 (18–17)
2008.05.02. 22:14 |
 A női kézilabda NB1 19. fordulójában ötgólos vereséget szenvedett a Fehérép-Alcoa-FKC együttese Debrecenben. A majd’ egyhónapos szünet után ismét tétmérkőzésen pályára lépő fehérváriak az első félidőben tartották a lépést a tabellán is üldöző Lokival, azonban a hazaiak második félidei robbantását már nem voltak képesek oltani.

A szünet előtt két perccel még 15-15 volt az állás, majd a félidő végére egygólos előnyre tett szert a DVSC. Fordulás után robbantottak a hazaiak, 10 percen át hengereltek, miután a 11 gólig jutó Balogh vezérletével a Fehérép megpróbált felállni, de csak kozmetikázni tudta az eredményt. A Debrecen 36-31-es győzelmével egy pontra közelítette meg az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó fehérváriakat.

DVSC-AQUATICUM–FEHÉRÉP-ALCOA FKC 36–31 (18–17)

Debrecen, 800 néző
 Vezette: Horváth P., Marton

DVSC: TRIFFA – Micsics 1, LATAKAITÉ 9, SZÛCS G. 6, TEMES 5, Szabó V. 2, NAGY I. 4 Cs: Kiss É (kapus), BENYÁTS 6 (5), Csáki 2, Hornyák D., Nikolics 1, Sütő E. Szakmai igazgató: Skaliczki László

FEHÉRÉP: Djerics – BALOGH B. 11 (4), Bernataviciuté 2, Kamper 3, Vijunaité 2, TRISCSUK 7 (1), Vaszari 1. Cs: Fekete Cs.. (kapus), Tápai Sz. 2, Szrnka, Gordyejeva, Lévai 3, Mayer Edző. Vura József

Az eredmény alakulása. 11. p.. 6–6. 19. p.: 12–10. 27. p.: 15–15. 40. p.: 28–20. 55. p.: 31–30.
 Kiállítások: 10, ill. 10 perc
 Hétméteresek: 6/5, ill. 5/5