Remekelt a Fehérép-Alcoa FKC Dunaújvárosban

Megyei rangadó szolgáltatta a női kézilabda NB1 harmadik fordulójának egyik legpikánsabb párosítását. A Fehérép-Alcoa FKC az elmúlt idényben ezüstérmet szerző Dunaferr vendégeként lépett pályára. A fehérváriak javítottak a Dunaújváros elleni nem éppen acélos mérlegükön, fontos győzelmet aratva gyűjtötték be a két bajnoki pontot. Dunaferr – Fehérép-Alcoa FKC 31-38 (16-19)
2008.09.20. 20:25 |

Már a találkozó elején érezni lehetett, hogy más lesz, mint az eddigi Dunaferr-Fehérvár csaták zöme. A Fehérép szerzett vezetést, majd a Dunaferr a 11. percig tudta tartani a lépést az aktívabb, és magabiztosabb fehérváriakkal. Djeric remek kapusteljesítménye, az FKC kiválóan szűrő védőmunkája, és a támadások lendülete kétszer is ötgólos előnybe sodorta a vendégcsapatot. A félidő hajrájáben ez túlságosan meg is nyugtatta Trishchukékat, és a szünetre felzárkózott a Dunaferr. (16-19)

Fordulás után is az Újváros maradt ritmusban, és a végül kilenc gólig jutó Ferling, valamint a tíz gólt rámoló Vincze vezérletével a 40. percre ledolgozta hátrányát. Ekkor Sótonyi László időt kért, s ez jó hatással volt az Alcoára, mert fordítani már nem engedte a hazaiakat. Sőt, Sitiék elhúztak, volt olyan pillanat, amikor már nyolc gól volt a két csapat közötti különbség. A végjátékban már csak az volt a kérdés, hány góllal nyer a Fehérép. A 12 találatig jutó Kristina Trishchuk állította be a 31-38-as végeredményt, fontos győzelmet hitelesítve a bajnokságban.

Dunaferr – Fehérép-Alcoa FKC 31-38 (16-19)

Dunaújváros, 1200 néző
 Vezette: Bonifert, Oláh

Dunaferr: Knezovic – Vincze 10/6, Ferling 9, Temes 4, Balogh 1, Laluska 2, Azari 4. Csere: Szűcs, Tilinger 1, Tamás, Nagy I.. vezetőedző: Imre Vilmos

FKC: Djeric, Petróczi (kapusok) – Vaszari 3, Trishchuk 12/1, Siti 4/1, Vijunaite 7, Bernataviciute 3, Kovács A. 2. csere: Szegedi 3, Lévai, Kamper 1, Emberovics 1, Nikolic 2. Vezetőedző: Sótonyi László

Kiállítások: 10 ill. 16 perc
 Piros lap: Bernataviciute