Rögbi hétvégét tartottak a Kőfém pályán - nők, férfiak és gyermekek is mérkőztek

A székesfehérvári Köfém Sportcsarnok adott otthont a rögbi F-EN liga 5. fordulójának. A nagyszabású sevens tornán a Fehérvári Rugby Club női, férfi és U14-es fiú csapata is pályára lépett. A női és férfi rögbisek az összecsapásokat követően egyaránt a 3. helyen végeztek.
2009.05.18. 09:20 |

Az első mérkőzésen a Dragon Brnó ellen könnyű győzelmet arattak a fehérvári lányok, azonban az Ausztria elleni mérkőzésen Gyolcsos Mária, és Fehér Csilla sérülése miatti hiányt nem tudták teljes pótolni. Az Austria Donau csapata megtalálta a hazaiak gyenge pontját, így 38-0-ra kikaptak. A Horvátoktól elszenvedett 31-7-es vereség után talpra álltak a lányok, és az utolsó mérkőzésen 24-5 re legyőzték a Szlovéneket. Így a nőknél az első helyen az ausztriai Donau RC, a másodikon a horvátországi Mladost RC csapata, a harmadikon a Fehérvári Rugby Club, a negyedik helyen pedig a csehországi Dragon Brno RC csapata végzett.

A férfiak versenyét a válogatottal megjelenő Ausztria nyerte, a második a szlovéniai Bezigrád, a harmadik pedig a Fehérvár Rugby Club csapata lett. Mind a szlovéniai, mind a horvátországi kupafordulón is jobban szerepeltek korábban a fehérváriak.

Vasárnap a Juniorok léptek pályára. A kupatornán végül az első helyet a kecskeméti KARC, a másodikat Fehérvár Rugby Club, a harmadikat pedig a békéscsabai csapat szerezte meg.