Sárgákkal és lábtöréssel tarkított mérkőzésen nyert az FC Fehérvár

A labdarúgó Ligakupa elődöntőjében a DVTK-t búcsúztató FC Fehérvár az Újpest alakulatát kiejtő Győri ETO FC-t kapta ellenfélül, és a legjobb négy közötti párharc első összecsapásán a minél nagyobb arányú győzelem reményében lépett pályára a Sóstói Stadionban. A fehérváriak be akarták biztosíani magukat a győri visszavágóra, de tudták, az ETO nem lesz könnyű falat. FC Fehérvár – Győri ETO FC 2-0 (0-0)
2009.03.29. 20:28 |

A mérkőzés előtt is eső áztatta a pályát, amikor aztán Bede sípjelére útjára indult a labda az FC Fehérvár és a Győri ETO FC összecsapásán, méginkább rázendített az égi áldás. Ha már a szurkoló nem, az eső zúgjon, s ennek az egykedvű hangulatnak megfelelően  a pályán sem történt sok minden. A meccs első helyzete a 17. percre maradt, amikor Szakály óriási helyzetben a védők faképnél hagyása után 10 méterről jobbal a kapu fölé durrantott. A 22. percben Vujovic 19 méterről lőtt alig mellé kihasználva a vizes talaj adta lehetőségeket, majd egy perccel később Farkas is távolról próbálkozott sikertelenül. A Győr elvétve jutott el Sebők kapujáig, a 24. percben Bicak emelt 20 méterről a ketrec mellé. A 32. percben Elek fejelt a győri kapu tetejére egy szöglet után, a félidő utolsó percében pedig Berde lövése pattant szögletre. A sarokrúgás-kombináció után Kiss lövését bravúrral védte Sebők kapus.

A második játékrész elején Ahjupera 15 méterről fejelt, a bal alsó sarok felé tartó labdát Sebők vetődve védte. Ezzel el is lőtte összes puskaporát az ETO, a Fehérvár pedig magára talált. Az 54. percben egy baloldali szabadrúgás alkalmával az élesen belőtt labdába Ilija Radovic tette bele a lábát, a játékszer pedig a bal felsőben kötött ki, 1-0. A szakadó eső sáros medencét varázsolt a gyepszőnyegből, a játékosok csúsztak másztak, a sárgák pedig csak úgy repkedtek. A 63. percben súlyos sérülés borzolta a kedélyeket: Andic és Ahjupera csúsztak össze, aminek következtében a győriek észt légiósa kettős lábszár-törést szenvedett. A 71. minutumban a lapjárást Völgyi szabadrúgása törte meg, centikkel lőtt a kapufa mellé. A 75. percben Supic megkapta második sárga lapját, amit piros követett. Az emberelőnyben focizó fehérváriak gyorsan gólra váltották a létszámfölényt, előbb Alves szép játék végén a kapu fölé helyezett, majd Szakály-Alves-Vujovic összjáték végén a montenegrói csatár lövését bravúrral védte Molnár Péter. A 80. percben aztán ismét rezdült a háló: a Vidi hetedik szöglete után Andre Alves a kapu torkából helyezett a hálóba, 2-0. A hajrában egy kontrából Vujovic növelhette volna az előnyt, de 16 méterről mellé csavart. A 87. percben egy szögletet követően centikkel csorgott el a labda a bal kapufa mellett, zárszóként pedig Szakály megpattanó labdája kerülte el a kaput.
 Az FC Fehérvár 2-0-ra nyert, és bizakodva várhatja a győri visszavágót.

FC Fehérvár – Győri ETO FC 2-0 (0-0)

Sóstói Stadion, 200 néző
 Vezette: Bede (Szpisják, Albert)

FCF: Sebők – Lázár, Radovic, Horváth, Andic (Mohl, 77.) – Nagy D. (Kulcsár a szünetben), Elek, Farkas, Szakály (Tkachuk, 95.) – Vujovic (Karadzic, 89.), Alves. Vezetőedző: Varga István

Győr: Molnár – Völgyi, Stanisic, Supic, Bank – Berde (Józsi, 57.), Bicak (Aleksidze, 62.), Dorogi, Jäkl, Kiss (Neziri, 62.)  – Ahjupera (Brnovic, 69.). Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac

Gól: Radovic (54.), Alves (80.)

Sárga lap: 3-6
 Piros lap: Supic (75.)
 Szögletarány: 10-4