-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Sasvári János László Cserkész-emlékművét avatták és szentelték fel Palotavárosban
„Egyik délutáni sétám alkalmával láttam meg egymás mellett a ma már az emlékművet alkotó kősziklákat.
Abban a pillanatban már megfordult a fejemben, hogy ezekből emlékmű lesz.
Felkerestem az ötlettel Farkas László képviselő urat, aki támogatásáról biztosított. A helyszín - mely addig üresen állt - adva volt és az utóbbi három hétben sikerült a megvalósítás.
Az emlékművel szerettem volna visszahozni a köztudatba a cserkészliliomot, mert sajnos egyre kevesebben ismerik. 1989-ben, amikor újraalapítottuk a cserkészmozgalmat, nagyon sok aktív cserkész volt. Az akkori újraalapítók lassan kiöregszenek és a fiatalok nem túlzottan iparkodnak cserkésznek állni." - emelte ki Sasvári János László, alkoltó.
A kültéri alkotásban megörökítette a cserkészet jelképeit, a cserkészliliomot, amelynek három ága a cserkészfogadalom három részét: a kötelességteljesítést, a segítőkészséget és a cserkésztörvény megtartását jelképezi. Látható a táblán a csodaszarvas, amely az 1933-ban Gödöllőn megrendezett IV. Cserkész Világdzsemborira utal, valamint feltűnik a sas is, amely a 2010-es kerületi nagytábor jelképe.
Az emlékművet Dózsa István címzetes kanonok, érdemesült esperes, a Székesegyház plébánosa szentelte fel.
„Örülök, hogy megismerhettem Sasvári János László művész urat, aki másfél esztendeje költözött Palotavárosba. Tanulmányoztam az élettörténetét, az alkotásai és egy nagyon komoly művészt és elkötelezett cserkészt ismertem meg benne, aki a fiatalság hazaszeretetre nevelését szeretné elősegíteni.
Isten, haza és a közösség szolgálata - ezeket az értékeket szeretné átadni, továbbadni az alkotó.
Bízom benne, hogy megóvjuk az emlékművet, az „örökkévalóságnak építettük”, ahogyan István atya is mondta. Hirdesse a becsületességet, a rátermettséget, amit a cserkészek képviselnek.” - hangsúlyozta Farkas László, önkormányzati képviselő.
Az elmúlt több mint negyven évben a művész kezéhez több, a megyét díszítő alkotás kötődik: elkészítette többek között Antall József szobrát, készített Millecentenáriumi emléktáblát és az ’56-os hősöknek emléket állító kopjafákat is.
Az eseményen részt vett Róth Péter, alpolgármester és Viza Attila, önkormányzati képviselő is.