Sérülések tarkították a csillagvölgyi motocross idénynyitót

A téli szünet után vasárnap idén első ízben gyülekeztek a a Csillagvölgyi motocross-pályán azok a motorosok, akik nem csupán teszteltek, hanem versenyeztek is Kőszárhegyen. Az idénynyitó viadal szerepét most az amatőr országos bajnokság második fordulója töltötte be, melyre szép számmal érkeztek a nevezők az ország minden szegletéből. A csillagvölgyi pályát kedvelik a honi motocrossosok, ezt bizonyítja a 154 induló, azonban a földcsíkra, ugatókra és a lóerők adta élményekre vágyó versenyzőknek kellő felkészültséggel kell érkezniük.
2008.04.16. 17:35 |
 A téli szünet után vasárnap idén első ízben gyülekeztek a a Csillagvölgyi motocross-pályán azok a motorosok, akik nem csupán teszteltek, hanem versenyeztek is Kőszárhegyen. Az idénynyitó viadal szerepét most az amatőr országos bajnokság második fordulója töltötte be, melyre szép számmal érkeztek a nevezők az ország minden szegletéből.

A csillagvölgyi pályát kedvelik a honi motocrossosok, ezt bizonyítja a 154 induló, azonban a földcsíkra, ugatókra és a lóerők adta élményekre vágyó versenyzőknek kellő felkészültséggel kell érkezniük. Ezt nem mindenki vette komolyan, s talán ennek tudható be, hogy a verseny délutánján többen is töréses sérülést szenvedtek. Az extra 250-es kategória rajtja után például a két rutinos motorosnak számító Schrenk Péter és Salamon Kornél találkoztak a húszméteres ugrató alján szerencsétlenül, majd a 125-ösöknél egy crossosnak a lába törött el, egy másiknak a nyaka húzódott meg…

A sérülések – melyek velejárói a nem éppen veszélytelen sportágnak – nem csorbították a megmérettetés színvonalát. Jó versenyt vívtak az amatőrök, a kőszárhegyi színekben versenyző gárdonyi illetőségű Fekete Zoltán a 250 B kategória abszolút első helyét szerezte meg, míg a fehérvári Horváth Péter a 22. helyen zárt. Senior 250-ben a gyulai Polgár Gergely lett az első, a fehérvári, korábbi válogatott jégkorong játékos, valamint jelenleg edző Kóger István a 4., a kőszárhegyi Pintér Gábor az 5., a fehérvári újonc Győrik Attila a 13., a kőszárhegyi Laki Károly a 14, és a szintén hazai pályán viaskodó Mészáros László a 16. pozícióban végzett. Az extra 125-ös kategória győztese a Bódis Roland lett, a kőszárhegyi Grósz Béla a negyedik helyen zárt, míg a fehérvári Takács Attila a nyolcadikként fejezte be a versenyt. Extra 250-ben a kókai Salamon Barna örülhetett elsőségének, a hazai pályán versenyző Varga Viktor a 11. lett. 125 A-ban Bordás László nyert, a kőszárhegyi különítmény tagjai: Petrus Péter az 5., Véninger Milán a 15. helyen ért célba. A 250 A-sok versenyében a kókai Csiki balázs győzött, míg a 125-ösök B-kategóriájában Kiss Sebastiané lett a babérkoszorú, az első hivatalos versenyén rajthoz álló kőszárhegyi Borső II. Péter a 12. helyen zárta az amatőr bajnokság második futamát.