Sima meccsen győzött a Vidi a Videoton II. ellen a Magyar Kupában

A Magyar Kupa 3. fordulójában a legérdekesebb párosítású mérkőzését rendezték, ugyanis a pályaválasztó Videoton II. látta „vendégül” az NB I listavezetőjét - a Videotont. A mérkőzést könnyedén, 3-0 arányban nyerte az első csapat.Dr. Mezey György először próbálhatta ki kezdőként az újonnan igazolt Purovicsot.

2009.09.17. 11:21 |
A Magyar Kupa 3. fordulójában a legérdekesebb párosítású mérkőzését rendezték, ugyanis a pályaválasztó Videoton II. látta „vendégül” az NB I listavezetőjét - a Videotont. A mérkőzést könnyedén, 3-0 arányban nyerte az első csapat. Dr. Mezey György először próbálhatta ki kezdőként az újonnan igazolt Purovicsot.

Borítékolható volt, hogy nem lesz vérre menő küzdelem a pályán és az is, hogy nem ma fog megdőlni az idei nézőcsúcs. Talán nem lett volna nagy „bűn”, ha a Magyar Kupa ilyen korai szakaszában irányított sorsolással elkerülhetővé tették volna, hogy azok a csapatok, akiknek a II. csapatuk is versenyben van, ne kerülhessenek még össze egymással. Ahogyan például a BL-ben sem kerülhet egy csoportba több azonos országbeli csapat a csoportküzdelmek során.

A mai mérkőzés talán abból az egy szempontból volt hasznos a Vidi I. számára, hogy Dr. Mezey György élesben is kipróbálhatta kezdőként Purovicsot. Látszott is, hogy a társak rendre őt keresték a beadásokkal, felívelésekkel és általában meg is találták. A montenegrói csatár fejesei nagyon veszélyesek voltak a kapura, ha kicsit szerencsésebb, akkor a mérkőzés elején 1 perc alatt két gólt is szerezhetett volna fejjel. A folytatásban nem sok izgalmas dolog történt a pályán, látszott, hogy a játékosok nagyon vigyáznak egymásra, nem voltak kemény belépők.

A 35. percben egy szöglet utáni kavarodást követően Móri elé került a labda, aki 11 méterről az üres kapu közepébe lőtte a labdát.

A második félidőben sem sokat változott a játék képe, 20 percig kellett várni az első kapura lövésre. A mérkőzés vége felé, már érezni lehetett, hogy a Vidi II. játékosai elfáradtak és védekezésben nem tudtak annyira koncentrálni, mint korábban, ezt kihasználta a Vidi és két szép góllal magabiztossá tette a győzelmet.

Nagy kár ezért a sorsolásért, hiszen a Vidi II. bármelyik másik csapat ellen sokkal elszántabban és motiváltabban léphetett volna pályára, és bármelyik NB1-es csapattal fel tudta volna venni a küzdelmet. A Magyar Kupa 4. fordulójában már sokkal komolyabb mérkőzés vár a Videotonra!

Videoton FC II – Videoton FC 0-3 (0-1)

Sóstói Stadion, 500 néző. Vezette: Becséri M. Gólszerző: Móri (35.), Alison (76.), Baracskai (90.).

Videoton FC II: Halasi – Bencze, Vadász, Szeleczki (Vaszicsku, 46.), Fejes – Fekete, Balaskó, Szolnoki (Varga F., 57.), Zimányi (Litkei, 30.) – Lelkes, Palkó. Edző: Varga István.

Videoton FC: Tujvel – Milanovic, Sifter, Radovics, Andics – Móri (Baracskai, 46.), Szakály (Kovács T., 46.), Demjén, Elek – Alison, Purovics (Rása, 70.). Edző: dr. Mezey György.