Söpréssel jutott a bajnoki döntőbe az Alba Volán

A döntő felé vezető út utolsó lépés megtételére készült az Alba Volán SC az OB1 elődöntőjének harmadik összecsapásán. A három győzelemig tartó párharcban 2-0-ra vezető fehérváriak természetesen a kötelező győzelem terhe mellett fogadták a DAB.Docler alakulatát, de ez nem kötött béklyót a kék-fehérek kezére. Alba Volán SC – DAB.Docler  6–0 (2-0, 2-0, 2-0)
2009.03.08. 19:29 |

Az EBEL-mérkőzéseknél érthetően jóval alacsonyabb hőfokon, és színvonalon izzott a jég az OB1 elődöntőjének harmadik összecsapásán, mégsem lehetett panasz az első harmadra. Az Alba Volán remekül kezdett, a 3. percben Ocskay lövése lepattant Racko kapusról, a korongot Fekete Dániel gyűjtötte be, aki a kapuvédő előtt elhúzta, majd a hálóba emelte a pakkot. A folytatásban is a vendégportásnak akadt több dolga, de Racko rendre a helyén volt. Előbb Fodor, majd Martz és Vychodil bunyója után Palkovics lövését is fogta. A 10. percben Erdélyi, majd rögtön Misal is megtornáztatta Szuper Leventét, jelezve, a Dunaújváros is gólra tör. Hiába, a hazaiak kapuvassal válaszoltak, Tokaji húzásába Fekete ért bele. A DAB-nak az első húsz percben meg kellett elégednie a helyzetekkel, no meg azzal a ténnyel, hogy a jobb csapat vezet ellenük. Mindezt a harmad végén Ocskay Gábor nyomatékosította, aki a Fekete lövését követően lecsorgó korongot ütötte a kapuba, 2-0.

A második játékrészben már csak elvétve jutott el az Újváros Szuper ketrecéig, a fehérvári fölény nyomasztóvá vált annak ellenére, hogy az EBEL kilencedik helyezettje is visszaszürkült a magyar mezőnybe. A lassabb játék mégis hozott egy Nagy Gergő által kivitelezett kapuvasat, majd a 38. percben egy újabb Volán-gólt: Fodor passzából Tóth Adrián talált a DAB ketrecébe. Alig telt el 50 másodperc, és már megint a gólvonal mögé piszkálhatott Racko, egy vendégvédő hozta helyzetbe Palkovics Krisztiánt, aki köszönte szépen és a jobb oldalra helyezett, 4-0.

A záró periódusban már annyi köze sem volt a játékhoz a DAB-nak, mint addig. A fehérváriak szinte végig birtokolták a korongot, az újváros még akkor sem tudott támadást vezetni, amikor emberelőnyben hokizhatott. Csak az volt a kérdés, a Volán mikor növeli előnyét. Erre az 53. percig kellett várni, amikor egy emberfórt váltott gólra az Alba: Ocskay passzából Fekete Dániel volt eredményes, 5-0. Hamarosan jött az újabb találat, az 56. percben Byström cikázott a védők között,  kapu mellől visszapasszolt, Benk András pedig a keresztvas alá emelt. Az Alba Volán 6-0-ra nyert, és „söpréssel”, 3-0-s összesítéssel jutott az OB1 fináléjába, ahol várhatóan az Újpesttel száll harcba története 10. bajnoki címéért.

Alba Volán SC – DAB.Docler  6–0 (2-0, 2-0, 2-0)