Stratégiai együttműködés a versenyképesség fenntartásáért

 Startégiai együttműködési megállapodást kötött a Videoton Holding Zrt. és az Óbudai Egyetem. Az egyetem és korábban a Kandó illetve a Videoton együttműködése már nagyon régi, hiszen kevés olyan oktató volt korábban Fehérváron akinek ne lett volna köze a Videotonhoz és fordítva - mondta az egyetem rektora. A Videoton vezérigazgatója arról beszélt, hogy országosan példaértékű a fehérvári ipar, azonban jelenleg munkaerőhiánnyal küzdenek a gyártók.
2014.11.26. 11:18 |
Startégiai együttműködési megállapodást kötött a Videoton Holding Zrt. és az Óbudai Egyetem. Az egyetem és korábban a Kandó illetve a Videoton együttműködése már nagyon régi, hiszen kevés olyan oktató volt korábban Fehérváron akinek ne lett volna köze a Videotonhoz és fordítva - mondta az egyetem rektora. A Videoton vezérigazgatója arról beszélt, hogy országosan példaértékű a fehérvári ipar, azonban jelenleg munkaerőhiánnyal küzdenek a gyártók.
Sinkó Ottó vezérigazgató, Prof. Dr. Fodor János, az Óbudai Egyetem rektora, Mészáros Attila alpolgármester és Dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánja sajtónyilvános eseményen számolt be az együttműködésről.
Az ünnepélyes aláírás résztvevőit köszöntötte Dr. Györök György az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánja, aki megemlítette, hogy annak idején az új kar jogelőd intézményének (egykori „Kandó”) megalapításában, életre hívásában meghatározó szerepe volt a Videoton felsőfokú szakember igényének.
Székesfehérvár gazdasága nem munkanélküliségi problémákkal küzd, ami jelenleg három százalékos, hanem azzal, hogy munkaerőhiány tapasztalható műszaki területen – mondta Mészároa Attila alpolgármester. „Éppen ezért döntött úgy 2013-ban a kormány, hogy mindent megtesznek annak érdekében, hogy Fehérváron önálló, egyetemi műszaki képzés jöhessen létre. A jövő pedig olyan együttműködésekben rejlik, mint amilyeneket az Óbudai Egyetem is kötött a Videotonnal. A gyakorlati képzés erősítésével válhatnak igazán fehérvár motorjává azok a szakemberek, akikre nagy szüksége van a város gazdaságának. Az itt működő cégek, az egyetem vezetése és Székesfehérvár városa is mindent megtesz annak érdekében, hogy a duális képzési forma beinduljon és sikeres legyen.” – hangsúlyozta az alpolgármester. 
A régió és a város hosszú ideje elképzelhetetlen a Videoton nélkül, hiszen a cég mindig fontos szerepet játszott Fehérvár életében és ma a legnagyobb magyar tulajdonban lévő ipari vállalatcsoport. Az egyetem és a Videoton között létrejött stratégiai megállapodásból nagyon sokat profitálhat az intézmény, mert a stratégiai partner nagyon széles tapasztalattal, kapcsolati tőkével, szakmai és társadalmi elfogadottsággal rendelkezik – mondta Prof. Dr. Fodor János az egyetem rektora. Kiemelte, hogy "egy diploma értékét a munkaerőpiac dönti el: az Óbudai Egyetem diplomái a nyáron napvilágra került legfrissebb diplomás pályakövető rendszer kutatásai szerint az informatika karon végzettek fizetése a második helyen található és további négy kar az első tízben található. Az Óbudai Egyetem és korábban a Kandó illetve a Videoton együttműködése nagyon régi már, hiszen kevés olyan oktató volt korábban itt Fehérváron akinek ne lett volna köze a Videotonhoz és fordítva." - hívta fel a figyelmet az egyetem rektora. A bevezetés előtt álló duális oktatás fontosságával kapcsolatban elmondta, hogy jelenleg egy mérnöknek a vállalatba történő integrálásának a költsége összemérhető nagyságrendű a tanítás költségeivel, ami megtakarítható lenne a duális képzés bevezetésével.
Sinkó Ottó a Videoton Holding Zrt. vezérigazgatója örömét fejezte ki, hogy a kormány felismerte azt, hogy a felsőoktatás képzési struktúrájának a gazdasághoz és az iparhoz kell közelítenie. A Videoton életében is mérföldkő az együttműködési megállapodás, hiszen nagyon nagy a munkaerőhiány a város cégeiben. Székesfehérvár abban a szerencsés helyzetben van, hogy az ország száz legjelentősebb cége közül öt a városban található. A Videoton, a Denso, az Alcoa-Köfém, a Grundfos és a Harman Becker az mellett, hogy óriási adófizetők a városban nagyon nagy a munkaerőigényük. A Videoton a válság legrosszabb évétől 2009-től máig hetven százalékkal növelte az árbevételét. „Jóval több, mint másfélszeresére növekedtünk, ami jelentős létszámnövekedéssel is járt. Csak 2014-ben hatszáz fővel növeltük a létszámunkat, mely teljes egészében az elektronikai iparágban valósult meg. A lehetőségeink és a versenyképességünk nagyon jók, de szakemberhiánnyal küzdünk.” A Videotonban egyébként nagyon sok olyan munkavállaló dolgozik, aki az Óbudai Egyetemről, korábban Kandóról került ki. Sinkó Ottó reményét fejezte ki, hogy az együttműködési megállapodás lehetőséget teremt arra, hogy még intenzívebb legyen a kapcsolat az egyetem és a vállaltcsoport között.

A 75 éves Videoton a legnagyobb magyar magántulajdonban lévő ipari vállalatcsoport, amelynek 2013-as konszolidált árbevétele 114 milliárd forint volt. A Videoton technológiailag vertikálisan integrált szerződéses gyártó. Tevékenységén belül kiemelkedő az elektronikai gyártás, illetve az autóipar részaránya. A székesfehérvári székhelyű cég Magyarországon kilenc, Bulgáriában (Stara Zagora) egy telephellyel rendelkezik. A Videoton forgalmát tekintve a negyedik legjelentősebb európai Elektronikai Gyártási Szolgáltató (EMS), világviszonylatban pedig a 27-ik. A Videoton alkatrészek, szerelvények, és komplett gépek, berendezések gyártója az elektronika, műanyag technológia, lemezmegmunkálás, mechanikai-finommechanikai megmunkálás, szerszámgyártás, felületkezelés területén. A vállalatcsoport tevékenységében egyre kiemeltebb szerepet kap a tervezési és technológizálási mérnöki tevékenység, beleértve a termékfejlesztést és teljes körű gyártásba vitelt is. A már hagyományosnak számító autóipari alkatrészek, részegységek, háztartási gépek, és ipari alkalmazások mellett az elmúlt években számos új területen jelent meg a cég, például a LED világítás technológia, a hordozható, újratölthető akkumulátorcsomagok, automata gyártósorok, elektronikai tesztelő berendezések, célgépek, speciális konténerek, a nagy teherbírású ipari ventilátorok és szűrőrendszerek, acélszerkezetek területén.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.