Súlyos pénzbüntetés a Paks ellen készülő Albacompnak

A kosárlabda NB1 rájátszásában nem a legjobb kilátásokkal várja a harmadik Paks elleni összecsapást az Albacomp. Az alapszakasz negyedik helyén záró fehérváriak az ötödik Atomerőmű ellen próbálják kivívni a négy közé jutást, azonban a három győzelemig tartó párharc első két felvonásán a Paks csapata örülhetett. Az Atom Fehérváron erőteljes bírói segédlettel tudott nyerni, amit a hazai érzületű szurkolók nehezen viseltek.
2008.05.05. 21:37 |

A három győzelemig tartó párharc állása 2-0, a Paksi ASE javára, tehát az Albacompnak nincs más választása: kedden 19 órától mindenképpen nyernie kell az Alba Regia Sportcentrumban. A sikerhez – mely életben tartja a továbbjutásról szövögetett reményeket – a szurkolók segítségére is nagy szükség lesz.

Az MKOSZ Központi Versenyirodája hétfőn tárgyalta a 2008.április 30-án lejátszott Albacomp - Atomerőmű SE mérkőzésen történteket. A Versenyiroda határozatában a következők szerepelnek: a Versenyiroda a Versenykiírás V. számú melléklete alapján 730.000,- Ft-ra bünteti meg az Alba Regia SC Kft.-t, valamint kötelezi a sportszervezetet arra, hogy a biztonsági erők létszámát oly mértékben emelje meg, hogy az alkalmas legyen a játékvezetők és egyéb résztvevők megvédésére és a mérkőzések biztonságos rendezésére.