Súlyos vereséget szenvedett hazai környezetben az Alba Volán

Élet-halál mérkőzésre készült az Alba Volán SC jégkorong csapata az Erste Bank Eishockey Liga 36. fordulójában, hiszen azt a Graz 99Ers együttesét fogadták a fehérváriak, mely alakulattal éppen ádáz harcot vív a legojbb nyolc csapat közé kerülésért. Az alapszakasz végét is formázható találkozót nem várta jó előjelekkel a Volán, hiszen Palkovics és Horváth András is hiányzott, viszont újoncot avatott az amerikai Guerriero személyében. Alba Volán SC – Graz 99Ers 0–4 (0-2, 0-1, 0-1)
2008.12.23. 21:39 |

Nem sikerült jól a debütálása az aprótermetű amerikai centernek, mert a 4. percben ő adott el egy korongot, amiből Iob indult meg és a kontra végén Lange paskolta a pakkot a fehérvári kapuba. A találat után nem tört meg a Volán, rendületlenül tesztelte Grumet-Morris kapust, de hiába. Ami megint bosszantó volt, hogy emberelőnyből megint képtelen volt gólt lőni a csapat, két fórt is kihasználatlanul hagytak a kék-fehérek. Aztán amikor a Graz került előnybe, büntetett is, bár ehhez kellett a bírói páros is. Egy kapu előtti tömörülés után a vendégek emelték a kezüket, de a játékvezetők  - igaz, nem láttak semmit az esetből - csak késve foglaltak állást, a Graz 2-0-ra vezet, a Volán játékosai és szurkolói pedig rettentő dühösek...

A második harmadban is próbálkozott az Alba, de nem volt átütő erő a támadásokban, és az adódó emberelőnnyel újfent képtelen volt élni a hazai gárda. Annyira figyelt előre a csapat, hogy a 28. percben Greg Day zavartalanul szánhatta el magát lövésre oldalról, és a mélázó védők között Szuper válla fölött a hálóban kötött ki a pakk, 0-3. Elúszni látszott a hajó, és ezt Kuiper kapuvasa nyomatékosította, no meg Guerriero kihagyott ziccere. Két harmad után simán vezetett a Graz.

A záró periódusban sem változott a játék képe, a Volán halovány teljesítménnyel rukkolt elő, a Graz pedig korongbiztos játékával őrizte előnyét. A fehérváriaknál Sofront, Ocskayt és Tokajit a szíve vitte előre, különösebb eredmény nélkül. A vendégek aztán az 59. percben megadták a kegyelemdöfést: egy tisztárajátszott támadás végén Herzog saját maga második találatával beállította a 0-4-es végeredményt. Az Alba Volán a tabella 10. helyén tanyázva utazik Innsbruckba, majd Grazba, 30.-án pedig a Klagenfurtot fogadja.

Alba Volán SC – Graz 99Ers 0–4 (0-2, 0-1, 0-1)