-
Rendőrkézen a fehérvári díler
A konyhaszekrényben és egy dobozban tárolt marihuánát nem, de a gázcsőre lógatott adagot titkolta a rendőrök előtt a 29 éves díler. A gyanúsított a rendőröknek végül beismerte tettét.
2024.11.21. -
Elektromos BMW-kel erősítenek
Új elektromos BMW-t kapott a rendőrség. Az autóból Fejér vármegyébe is jutott, de hogy pontosan melyik osztály egyenruhásai használják majd, egyelőre nem tudni.
2024.11.14. -
Óriás füst Feketehegyen
Kigyulladt egy ház melléképülete Feketehegy-Szárazréten. A családi ház wellness részlegében csaptak fel a lágok, melyeket a tűzoltók több vízsugárral fékeztek meg, nem sérült meg senki.
2024.11.14. -
Letartóztatták a késelőt
Az ügyészség indítványára a bíróság letartóztatta azt a férfit, aki november 1-jén majdnem megölte főbérlőjét. A büntetett előéletű gyanúsított nyakon szúrta kerekesszékes főbérlőjét. Az áldozat túlélte a támadást.
2024.11.05.
Szakítsunk időt a megelőzésre! - idén 236 lakástűzhöz vonultak a megyében a tűzoltók
Sajtótájékoztatón hívta fel a figyelmet a fűtéssel összefüggő tűzesetek és szén-monoxid-mérgezések megelőzésére a Fejér Megyei Tűzmegelőzési Bizottság.
A megelőzés továbbra is nagyon fontos. Sok háztartásban még nincs füstérzékelő, holott ezek a készülékek a szén-monoxid-érzékelőkhöz hasonlóan életet mentenek. A füstérzékelő a tűz keletkezése után időben jelez, esélyt ad a menekülésre és a tűzoltók gyors értesítésére. A szilárd tüzelőberendezéssel történő fűtéssel kapcsolatban az ezredes kiemelte a tüzelőanyag gondos megválasztását. Fatüzelés esetén, mindenképpen száraz fával fűtsünk, és ne tegyünk a kazánba, kályhába lakkozott, festett fát, régi bútorlapokat, olajos rongyokat és hulladékot, mert ez kéménytűzhöz, lakástűzhöz vezet. Fontos, hogy a tüzelőanyagot ne közvetlenül a fűtőberendezés mellett tároljuk, hiszen ha túl közel van a bekészített tűzifa, akkor egy kipattanó szikrától, vagy akár a keletkező hőtől könnyen meggyulladhat.
A kéményseprőipari közszolgáltatást ellátó Kémény Zrt. vezérigazgatója, Bartos Tamás kiemelte a tüzelőberendezés felülvizsgálatának fontosságát, amely a kéményekkel együtt a fűtési rendszer része, és a biztonság érdekében a fűtési rendszer minden elemének tökéletesen kell működnie. Előfordulhatnak azonban olyan időjárási körülmények, szélmozgások, amelyek kedveznek a kéménytüzeknek, továbbá a szén-monoxid kialakulásának. A szén-monoxid-érzékelők alkalmazása minden olyan lakásba elengedhetetlen, ahol nyílt égésterű fűtőberendezés van, lehet az akár gázkazán, átfolyós vízmelegítő, cserépkályha vagy éppen kandalló. Bartos Tamás hozzátette, hogy a kémények és a tüzelőberendezések felülvizsgálata soha nem késő, a legfontosabb, hogy minden évben egyszer szakember végezze el a karbantartást. A vezérigazgató a kémények ellenőrzésével kapcsolatban kiemelte, hogy - ha az ingatlanra nincs bejegyezve semmilyen vállalkozás akkor - a lakossági kéményseprés ingyenes.
Reszegi Imre, az Országos Mentőszolgálat Fejér megyei vezető mentőtisztje elmondta, hogy a szén-monoxid az egyik legalattomosabb mérgező gáz. Mivel színtelen, szagtalan és íztelen, érzékszerveinkkel nem ismerjük fel, a mérgezés kezdeti tünetei pedig enyhébbek is lehetnek, amelyek egy betegséggel vagy rosszulléttel is összetéveszthetőek. Fejfájás, émelygéz szédülés jelentkezik, a tünetek sokasodnak, tudatzavarral, vérnyomáseséssel, eszméletvesztéssel, görcsrohamokkal társulnak, és halálhoz vezethetnek. Nagyon fontos, ha szén-monoxid-mérgezés lehetősége felmerül, azonnal menjen szabad levegőre az egész család, majd a 112-es egységes segélyhívószámon értesítsék a mentőket és a tűzoltókat. Hozzátette: a mentőszolgálat telefonon kapcsolatban marad a bejelentővel, és útmutatásaival segíti a sérült ellátását az első mentőegység kiérkezéséig.